Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
#71
О innym problemie pisalem.
Doladowanie konta z BGN z bułgarskiego banku.

Jak teraz jest tanie EUR nie lepiej sobie kupić , a potem wymienisz na BGN po stalym kursie.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#72
(21-03-2019,21:22:13)dżek napisał(a): I tu pytanie - jak sobie wymienię więcej za wczasu to potem jak będę wypłacał z bankomatu to nie pobiera mi z tego limitu 800 PLN.

Jeśli masz na myśli, że masz np. równowartość 2000zł w lewach i chcesz to wybrać z bankomatu to niestety nie, prowizja jest liczona miesięcznie, po przekroczeniu 800zł jest pobierana- niezależnie jaką masz walutę czy kwotę na koncie.

Ta prowizja o której pisali wyżej przy przeliczaniu walut to jest jeszcze coś innego. W weekendy nie działa giełda więc nie znają kursu waluty i żeby się zabezpieczyć przed stratą jak potem w poniedziałek kurs się zmieni, to doliczają prowizję. Jeśli walutę wymieniasz w tygodniu to prowizji nie ma. I wtedy właśnie gdy masz na koncie taką walutę jaką płacisz to omijasz tą prowizję, nawet jeżeli płacisz w weekend.
Odpowiedz
#73
(21-03-2019,21:22:13)dżek napisał(a): Spoko, u mnie działa. Wymieniłem po kursie 2,18 PLN =1 BGN.

I tu pytanie - jak sobie wymienię więcej za wczasu to potem jak będę wypłacał z bankomatu to nie pobiera mi z tego limitu 800 PLN.

Sorry za poziom pytań ale zielony jestem w kwestii Revoluta i tego typu kwestii.

Zależy jaki masz abonament, jak masz najtańszy (darmowy) to masz limit równowartości 800 PLN wypłat miesięcznie, ale UWAGA nie w miesiącu kalendarzowym, ale liczonym od dnia pierwszej wypłaty. Czyli robisz pierwsza wypłatę 12tego miesiąca to od tego dnia liczy się miesięczny limit darmowej wypłaty 800 PLN.
Jak masz metal albo abonament premium to masz większe limity wypłat.
Aby uniknąć tego problemu załóż kartę na żonę/dziewczynę. Będziesz miał 1600 zł limitu w miesiącu, a to już coś jest, albo przeżyj dodatkową opłatę za wypłatę za bankomatu powyżej 800PLN.
Odpowiedz
#74
Mam najtańszy abonament. Myślę, że część euro wezmę w gotówce a prowizję za wypłaty ponad 800 PLN jakoś przeżyję. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#75
(21-03-2019,20:58:09)bateniki napisał(a): А jednak coś z tym BGN  jest nie tak.
konto zrobilem , ale nie moga doladować z banku bułgarskiego w BGN.

Doładowanie robiłeś przelewem czy też kartą debetową czy kredytową?
Odpowiedz
#76
tylko karta używam , bo jest natichmiast i od razu wydać w apce.
A przelew z banku bułgarskiego do revolut nawet my nie przyszlo do glowy robić Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#77
Jak robiłeś kartą, to podepnij kartę pod Google Pay i doładuj z Google Pay w Revolucie.
Ja tak miałem z kartą z Pekao SA, nie działało doładowanie, ale jak podpiąłem pod Google Pay to zadziałało.
Po kilku miesiącach przestało nawet tak działać, ale wtedy już zrezygnowałem z Pekao SA i przeniosłem się do innego banku Smile

Pozdrawiam


P.S. Zakładam że karta jest wydana na Ciebie.
Odpowiedz
#78
Jakby ktoś chciał linka do wyrobienia karty Revolut z darmową przesyłką, to proszę o PW. Link ma działać do 20.04.2019 i został mi randomowo "dany" w ramach ichniej akcji poleceń.
Odpowiedz
#79
U mnie taki link jest staleSmile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#80
Jestem jeszcze  "zielony" jeśli chodzi o Revolut ale mam zamiar przed wyjazdem do Bułgarii aktywować kartę Revolut.
Pytanie czy jak mam aktywną aplikację w telefonie GooglePay i płacę regularnie nią w sklepach czy nie będzie konfliktu tzn. czy nie będę za każdym razem musiał wybierać czy ma być transakcja przez GooglePay czy przez Revolut, czy na czas pobytu w Bułgarii Revolut można ustawić jako domyślną ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości