Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
Po zaksięgowaniu na koncie.
Odpowiedz
(22-07-2019,06:54:57)aekzal napisał(a): Wilczku Jacku sprawdzane konto po powrocie na kwaterę.

Czyli wynik niewiarygodny. Kropka.
Bank w momencie transakcji blokuje kwotę na rachunku, a po kilku dniach roboczych (zwykle nie więcej niż 2, ale miewałem transakcje rozliczane po tygodniu) ją ostatecznie rozlicza.
Liczy się tylko kurs z ostatecznego rozliczenia.
On nie musi być inny niż pierwotna blokada, ale może być.
Efekt bywa różny - w jednym banku na koniec wychodzi więcej, a np. w Alior Kantorze 4-5% taniej.
Żeby było śmieszniej R. też sobie zostawia kilka dni na zaksięgowanie transakcji, ale jeszcze nie odnotowałem żeby się kurs zmienił przez ten czas.
Odpowiedz
Pierwszy rok wypłacam kasę z bankomatów w Unii. Jak na razie kurs rewelacyjny.
Co lepsze Gruzja wyszła lepiej jak rewolut.
Ciekawe rewolut w Gruzji sprawdziliśmy kurs przed wypłatą i niestety na niekorzyść po wypłacie.
Dlaczego. Niby wszyscy to rozpisali wcześniej ale to był środek tygodnia.
Odpowiedz
igi123, revolut mam od pewnego czasu i działam na nim, myślę, że udanie, a poza tym posługiwanie się nim mi akurat pasuje Big Grin .
Pytanie dotyczyło księgowania na kontach bankowych innych kart niż revolut - do czego się już częściowo odniesiono (dalej nie wiem czy Arek sprawdzał po powrocie na kwaterę, czy też np po tygodniu Angel czyli po zaksięgowaniu)
Co by nie było banki zmieniają podejście, ale właśnie dzięki wejściu na rynek revolut Big Grin Big Grin
przez co różnice są faktycznie minimalne i przy wyjazdach wakacyjnych już niezauważalne.
Co do kont, to na revolucie są mimo, że karta praktycznie prepaidowa, co mi na wakacjach odpowiada Big Grin Big Grin
Odpowiedz
Wolffer dokładnie przestudiowałem i okazuje się, że jednak banki przy płaceniu w Czechach lub Bułgarii przeliczają sprzedaż korony lub lewy ze spredem. Przedstawieniem w linku tabelę PKOSA po jakiej przeliczają walutu tabela PKOSA.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(22-07-2019,10:02:48)wolffer napisał(a): Co by nie było banki zmieniają podejście, ale właśnie dzięki wejściu na rynek revolut  Big Grin  Big Grin

… a nawet pojawiają się nowe banki, które mogą się przydać:
- niemiecki bank N26 dostępny dla nas, z tak samo dobrymi kursami jak R; a to już bank z pełnymi gwarancjami środków; wadą jest powolne zasilanie przelewem zagranicznym
- holenderski bank Bunq Strona banku, również od niedawna dla nas dostępny; jego Travelcard identyfikuje się jako kedytówka - niezbyt często, ale przydatne; kursy tak samo Mastercarda, błyskawiczne zasilenie kartą (prowizja 0,5%) lub bezprowizyjne przelewem; bankomaty 0,99 EUR od wypłaty.

Może niedługo tytuł wątku trzeba będzie edytować Wink

(22-07-2019,10:16:01)Bogdan napisał(a): Wolffer dokładnie przestudiowałem i okazuje się, że jednak banki przy płaceniu w Czechach lub Bułgarii przeliczają sprzedaż korony lub lewy ze spredem. Przedstawieniem w linku tabelę PKOSA po jakiej przeliczają walutu tabela PKOSA.
Pozdrawiam

Transakcje kartą debetową tego banku nie odbywają się po kursach z linkowanej tabeli
Odpowiedz
Bogdan, a revolut to na czym zarabia?
Odpowiedz
Revolut narazie nie zarabia, lub zarabia bardzo malo.
My tuk reprezentujemy glówne użytkowników wersji STANDART gdzie większosci uslug jest FREE
oprocz przekroczonych limytów lub wymiane we weekend.
Trzeba też mieć świadomost że są wersje PREMIUM i METAL gdzie normalnie sie placy oplata miesięczna.
Też w przyszlosci mając tak duża baza klientów /5 000 000+ / będa zarabiać na platnych uslug jak każda instytyucja finansowa.

Slavekk , ponad pól roku temu probowalem zarejestrować sie w N26.
System jest inny niż w R, - niestety nie udalo się-Ani po angielsko, any po niemecku.
czekając na polski suport stwierdzilem, że narazie revolut my starczy Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Aha do nr. kont jeszcze nie dotarłem [emoji41]

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Wygodnie mi się revolutem posługiwać bo jest prosty w obsłudze i wszystkie potrzebne info. mam za 2 kliknięcia, a swoją drogą nie wiedziałem że mam 2 nowe konta[emoji39] dzięki za wyjaśnienie [emoji3]
Być może PKO SA ma fajny kurs, ale nie będę tam następnego konta zakładał tylko na wyjazdy [emoji6]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Revolut zarabia na poleceniu.
W unii nie stosuję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości