Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
U mnie niestety dalej wszystkie konta są LT...
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
(17-05-2022,12:55:26)bateniki napisał(a): U  mnie niestety dalej wszystkie konta są LT...

A który nr wersji aplikacji Revolut (jeśli Android, bo i tak o iOS nic nie wiem)?
Mnie się apka zaktualizowała do wersji 8.53 w poniedziałek i we wtorek zobaczyłem że jest nr loklany.
Podstawowy rachunek w Revolucie masz w PLN czy BGN?
Odpowiedz
Sam sobie zaktualizowalem, patrząc na twego posta.
Zrestartowalem telefon i...nic Sad
Jak można ustalić który jest podstawowy?
Ja mam po pare groszy w EUR, BGN, PLN, HUF i RON
Sprawdzalem wszystkie- to samo
Tylko w EUR jest opcja :
przelew lokalny i SWIFT
A przed litewskim kontem mialem polskie co my bilo bardzo wygodne.
Teraz sie gymnastykuje- w miesiącu sukcesywne zasilam konto R mojego syna, a on raz w miesiącu my przelewa w polskim banku.

p.s. z innej beczki:

Zgodnie ze zaleceniach o zmiany karti VISA co sie normalno konczy na 09/2023 (wypukla)
dostalem pod koniec lutego, a stara miala dzialać do polowe kwietnia.

Ponieważ stara placilem na kilka miejsc cyklicznie to sie nie speszylem z aktywacji nowej.
I stara karta dzialala do dzisiaj Smile
Bo takiego maila dostalem, że to już ostatny od ostatnich terminów i wczoraj specjalne poszedlem do sklepu zaplacić z PIN Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
(18-05-2022,15:16:17)bateniki napisał(a): Jak można ustalić który jest podstawowy?
Ja mam po pare groszy w EUR, BGN, PLN, HUF i RON
Sprawdzalem wszystkie- to samo
Tylko w EUR jest opcja :
przelew lokalny i SWIFT
A przed litewskim kontem mialem polskie co my bilo bardzo wygodne.
Teraz sie gymnastykuje- w miesiącu sukcesywne zasilam konto R mojego syna, a on raz w miesiącu my przelewa w polskim banku.

Kiedy zakładałeś konto Revolut to się przedstawiłeś "jako Polak" czy "jako Bułgar"?
adres, telefon w danym kraju, dokument tożsamosci...

Jeśli ten drugi przypadek, to nie wiem czy Revolut jest taki zmyślny by udostępnić polski IBAN każdemu posiadaczowi subkonta w PLN, czy tylko tym którzy założyli konto z Polski, z polskim nr telefonu itd. Czas pokaże.
A masz w R. konto lokalne w BGN?

PS. Z tymi wymianami kart to oni tłumaczą, że przechodzą na własne "procesowanie" (cokolwiek to znaczy) transakcji kartowych, a niektóre starsze na to nie pozwalają.
Żeby było śmieszniej mnie wymienili kartę... wirtualną, a plastik wydany 3 miesiące później już zostawili.
Odpowiedz
Od dziś (01.07.2022r) Revolut świadczy usługi jako bank.
Revolut Payments UAB weszło do Revolut Bank UAB.
Zmiana głównie formalna.
Odpowiedz
Oprócz debetówki Revolut mam również kartę kredytową Revolut - fajna sprawa, duży limit, działa jak debetówka bez ciągłego zasilania jak przypadku debetówk,i ale uwaga - nie wszyscy tzw. akceptanci czyli operatorzy płatności (banki i firmy obsługujące płatności) akceptują płatności kredytówką Revolut. Próba płatności w niektórych miejscach (np. restauracje Happy, drogerie Lilly) kończy się niepowodzeniem, przy czym brak jakiegokolwiek komunikatu o odrzuceniu płatności w terminalu (nie i koniec) i w aplikacji Revolut. Debetówka Revolut działa w tych miejscach bez problemu.
Znalazłem obejście problemu - podpięcie kredtówki Revolut pod "kartę wszystkich kart" czyli kartę Curve z którą wszystko działa bez problemów.
Odpowiedz
^^^ jeszcze dwa miesiące takich sztuczek Big Grin
Po wakacjach Curve (w planie darmowym) dopuści tylko dwie karty do użytku.

A tymczasem...
Na forum Revoluta pojawiła się informacja, że od 8 lipca '22 nie będzie można konta Revolut doładowywać z karty kredytowej.
Nie wiem czy to dotyczy wszystkich użytkowników czy np. brytyjskich.
Ja żadnego powiadomienia o tym nie dostałem, ludzie cytują info  z otrzymanych maili.
Na wszelki wypadek przerzuciłem tysiaka z KK Santandera...
Odpowiedz
Revolut pobiera 1% prowizji przy wypłacie z bankomatu w weekend niezależnie, która to jest transakcja
Odpowiedz
(04-07-2022,08:37:27)Slavekk napisał(a): ^^^ jeszcze dwa miesiące takich sztuczek Big Grin
Po wakacjach Curve (w planie darmowym) dopuści tylko dwie karty do użytku.

A tymczasem...
Na forum Revoluta pojawiła się informacja, że od 8 lipca '22 nie będzie można konta Revolut doładowywać z karty kredytowej.
Nie wiem czy to dotyczy wszystkich użytkowników czy np. brytyjskich.
Ja żadnego powiadomienia o tym nie dostałem, ludzie cytują info  z otrzymanych maili.
Na wszelki wypadek przerzuciłem tysiaka z KK Santandera...

Jest na to obejście - kartę podpiąć pod GooglePay i doładowanie na Revolut zrobić z GooglePay.
Mi jakoś na początku roku Revolut zwariował i nie mogłem zrobić doładowania z karty (Santandera), wiec podpiąłem kartę pod GooglePay i zasiliłem konto Revolut z GooglePay.

Co więcej - doładowanie z GooglePay mam natychmiast...a jak zrobię doładowanie z karty Santandera to środki widoczne są dopiero po kilku/kilkudziesięciu minutach.
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
@igi123 jestes pewny, że ten 1% to za wyplate, a nie za przewalutowanie?

@marecki nie wiem w czym miałeś problem, u mnie zawsze środki z KK Santander pojawiają się natychmiast na koncie Revolut.
A myk z GPay zapamiętam Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości