Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lustrzanka
#21
(12-08-2015,09:00:24)Bulgaricus napisał(a):
(11-08-2015,22:31:33)dżek napisał(a): Ja mam D5000 i się sprawdza. Polecam!

No to zabiłeś mi ćwieka. Porównałem wstępnie oba aparaty i wyszło że prawie identyczne są z lekką przewagą dla D5000. Muszę więcej poczytać zanim się zdecyduję. Chyba, że ktoś się jeszcze wypowie.

(12-08-2015,09:58:45)jls napisał(a): Ja przed D90 miałem D5000, nie powiem był w porządku, ale D90 to całkiem inna klasa sprzętu, nie wiem co porównujesz, że widzisz przewagę D5000. Na pewno powinien być znacznie tańszy, będzie lżejszy bo ma mniejszy korpus, bardziej pod damskie dłonie, do tego może jeszcze obsługa bardziej przyjazna amatorom bo zbliżona bardziej do aparatów kompaktowych niż profesjonalnych. D90 natomiast to aparat z linii półprofesjonalnej, solidniej wykonany. Najważniejsza zaleta to, że możesz podpiąć każdy obiektyw z mocowaniem Nikona, w D5000 nie ma silnika AF w korpusie i nadają się tylko obiektywy  z własnym silnikiem. D90 jest szybszy, lepiej moim zdaniem ostrzy ale na to ma też wpływ to, iż lepiej widzisz co fotografujesz, ma inny wizjer, w którym widzisz bardziej powiększony obraz, nie obcina brzegów kadru, podobnie wyświetlacz zewnętrzny, w D90 ma większą rozdzielczość 920tys pkt a w D5000 320tys. Tylko w D90 wyświetlacz nie jest odchylany jeśli komuś miałoby to być do czegoś potrzebne. Ponadto bateria, w D5000 miałem 2 bo jedna czasem nie wystarczała na całodniową wycieczkę, natomiast w D90 wystarcza na cały wyjazd. Takich mniejszych lub większych zalet można wymienić więcej. Podsumowując, D5000 to aparat z niższej półki cenowej przeznaczony dla kogoś, kto jest mniej wymagający, nie zamierza rozbudowywać zestawu szkieł, D90 natomiast to namiastka aparatu profesjonalnego, dla kogoś, kto planuje zgłębiać tajniki fotografii, rozwijać się i rozbudowywać sprzęt.

Powiem tak. Wybrałem porównywarkę aparatów i oglądałem ich parametry i na pierwszy rzut oka wydały mi się bardzo podobne nawet z przewagą D5000. Masz rację jest lżejszy D5000, masz rację o obiektywach, masz rację że D5000 jest wolniejszy. D90 robi 4,5 foty na sekundę a D5000 4 foty. Masz rację że D 5000 jest tańszy. Ja napisałem że wyszło mi to po porównaniu w necie. Napisałem również, że muszę jeszcze troszkę o tym poczytać, dlatego moja opinia była taka bo podparłem się info z netu. Dlatego proszę o inne info. Dzisiaj rozmawiałem z osobą serwisującą aparaty i też polecał D90, natomiast bardziej polecał obiektywy Nikkor a nie Tamron. Więc jak widzisz ile ludzi tyle opinii.Smile. A ja zostaje z decyzją co wybrać. 
Odpowiedz
#22
Opinia serwisanta zapewne jest trafna, też pewnie wolałbym Nikkora gdyby porównywalne obiektywy były w tej samej cenie, no ale niestety jak kupowałem Tamrona 17-50/2,8 za ok. 1800 zł., to Nikkor 17-55/2,8 kosztował 5000, więc do amatorskiego zastosowania wybór był przesądzony. Ale jeśli znów porównamy, że w podobnej cenie co kitowy Nikkor 18-105/3,5-5,6 możemy mieć szkło Tamrona czy Sigmy ze stałym światłem 2,8 o nieporównanie lepszej optyce, to tu trzeba rozważyć na czym nam zależy. Ale jak pisałeś, opinię każdy ma prawo mieć swoją a z wyborem zostajesz sam. Myślę przy tym, że czy kupisz D5000 z kitem, czy D90 z jakimś lepszym szkiełkiem to i tak będziesz zadowolony.
Odpowiedz
#23
zaczynam się rozglądać za aparatem - budżet ok. 1,5tyś

nie znam się na lustrzankach, nie chcę przy ustawieniu spędzać 5 minut przed każdym zdjęciem, ale chcę zdjęcia dobrej jakości

co sądzicie ?

http://fotoblogia.pl/1248,fujifilm-x30-test
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#24
Lustrzankę weż Nikon albo Canon mogą być używane. Ważniejsze dobry obiektyw, na nim wydasz więcej Jeżeli chodzi o Nikon w miare tani i b.dobry jest 16-85 .
Odpowiedz
#25
(24-10-2015,11:39:33)peter napisał(a): zaczynam się rozglądać za aparatem - budżet ok. 1,5tyś

nie znam się na lustrzankach, nie chcę przy ustawieniu spędzać 5 minut przed każdym zdjęciem, ale chcę zdjęcia dobrej jakości

co sądzicie ?

http://fotoblogia.pl/1248,fujifilm-x30-test

Z panasonica G będziesz zadowolony lub jakiś fuji 10x ! Na cholerę targać graty-lustrzanka ! Ten fujifilm 30-stka będzie ok! Ja bym Go brał .
W ogóle fujifilmy są ok .... ja bym chciał sobie kiedyś kupić Fujifilm 100xs
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#26
no wlaśnie nie chcę lustrzanki, ze względu na gabaryty
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#27
(24-10-2015,14:05:48)peter napisał(a): no wlaśnie nie chcę lustrzanki, ze względu na gabaryty

Ja mam lustro ale lepsze fotki i tak zrobisz z jakiegoś małego w miarę dobrego "partyzanta" 
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#28
(24-10-2015,14:08:50)arka napisał(a):
(24-10-2015,14:05:48)peter napisał(a): no wlaśnie nie chcę lustrzanki, ze względu na gabaryty

Ja mam lustro ale lepsze fotki i tak zrobisz z jakiegoś małego w miarę dobrego "partyzanta" 

Ricoh GR jest w pyte! Mały zbój z dobrą optyką + maciora APS-C! Dobry do fotografii partyzanckich !  Ale trza dać ciut więcej za Niegoż  Smile
Nadmienię jeszcze,że ten Ricoh-w matrycy nie posiada filtru dolnoprzepustowego!!!!!!!
http://allegro.pl/aparat-ricoh-gr-pentax-slask-i5728508318.html
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#29
chce lustrzanki/nie chce lustranki... Zdecyduj się na co ci to będzie potrzebne i poczytaj troche na ten temat
Odpowiedz
#30
(24-10-2015,15:20:31)orlinezze napisał(a): chce lustrzanki/nie chce lustranki... Zdecyduj się na co ci to będzie potrzebne i poczytaj troche na ten temat

Pieprzyć lustrzankę!  Big Grin
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości