Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepisy
#21
(11-08-2016,23:49:27)tata napisał(a): Podeslesz przepis?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Sorry ale dopiero teraz widziałem twoje pytanie.
Na szklanke ryżu 2 do 2.5 szklanek wody
ale najpierw ryż blanszujesz w oleju wraz z pokrojoną cebulą. Dajesz do niego przyprawe do rym albo kurkume. i sól do smaku oczywiście.
Pożniej wrzucasz do wody aby sie gotował. Jak zostaie troche wody jeszcze wrzucasz wyczyszczone małże wraz z muszlamione sie otworzą i wtedy mieszasz. Na koniec dajesz papryke czerwoną słodka do smaku .
Bardzo łatwo zrobic i pyszne
Odpowiedz
#22
Dziś cukinia i bakłażan z sosem jogurtów czosnkowym. Kroimy w plastry. Otaczamy w mące. Smażymy. Do jogurtu wciskamy czosnek. Dogadamy. Danie gotowe.
Odpowiedz
#23
Też tak robimy pyszne jest źarełko
Odpowiedz
#24
Skleroza czosnek,koper sól isok z cytryny. Robię z rozmachu. Więc nie wpisałam. Dzisiaj patrzę, a tu brak składników. Myślę o sosie
Odpowiedz
#25
Teresa spisalam sobie przepis na sos- jutro zrobie. Dotychczas robiłam sos czosnkowy na bazie naszego kieleckiego majonezu, jogurtu naturalnego, poru zabkow czosnku, szczypta soli i pieprz do smaku oraz trochę czosnku niedźwiedziego.
A my robimy takie placki z cukinii i  fety: 2 srednie cukinie, 2 lyzki koperku i szczypiorku, 100g fety, 1/3 szklanki maki pszennej, 1 jajko, 1/2 lyczeczki proszku do pieczenia, sol i pieprz. Cukinie zetrzeć na tarceo grubych oczkach posolić sola i kilkakrotnie odcisnacsok w dłoniach. cukinie laczymy z pozostałymi składnikami  i przyprawiamy do smaku. Na gorącym oleju smażymy placuszki z obu stron. Podajemy z sosem tzaziki. Czasem kupuje tzaziki z firmy Zott(tzaziki bardzo dobre).
Odpowiedz
#26
Próbował ktoś? Ja się chyba dzisiaj odważę Smile

https://kuchnialidla.pl/dorota-karol/mieso-indycze/przepisy/maciej-nowak-musaka-bulgarska
Odpowiedz
#27
ha-ha-ha
można ekperimentować Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#28
"ha-ha-ha" w sensie że przepis śmieszny, czy że będę eksperymentował? Szczerze to nigdy w knajpie w BG nie widziałem w karcie takiej moussaki, raz, może dwa widziałem klasyczną grecką.
Bate, jest u Was w ogóle takie danie, czy to radosna "TFUrczość" pana Nowaka?
Odpowiedz
#29
Ale mnie facet zaskoczyl. Wiekszosc bulgarow pewnie tez Smile
Odpowiedz
#30
Przepis pewnej babci, nie tak popularna jak Nowak. Tlumaczenie angielskie

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy na dania bułgarskie dar.iva 45 35,297 23-12-2020,09:42:09
Ostatni post: BobiSofia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości