Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kulinarne podboje
#51
Teresa, ja już dziennik podróżny miałam przygotowany, ale jak się natknęłam na ten wątek, to w każdej miejscowości którą planowałam odwiedzić przez te Twoje smakowite opisy musiałam podopisywać jeszcze zwiedzanie kulinarne Big Grin
Mnie też to w Bułgarii zachwyca, o czym ktoś już wcześniej wspomniał - że te wszystkie morskie smakołyki podawane są w taki prosty sposób, pyszny, ale też pozbawiony zbędnej otoczki, nadęcia i cenowo dostępne dla każdego.
Odpowiedz
#52
Eskada Achtpol jagniece kiufte z ryżem i salata . W sklepie obok na przeciw Genesis lody w glinjakach z musiało mliako z figa, miodem i orzechami,oraz z jagodami. W Mandarze mleczarni nowa oferta ajrany sery krowi ,owcze .Katyń na wagę. Cukiernia w Primorsku jak zwykle zachwyca
Odpowiedz
#53
Zlituj się nad nami. Nie dręcz.
Odpowiedz
#54
(20-07-2015,11:41:08)mierzey napisał(a): Zlituj się nad nami. Nie dręcz.

teresa ma skłonności sadystyczne od tygodnia, tzn od kiedy jest w Ahtopolu Big Grin
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#55
teresa, co polecasz na zakup na grilla?
Odpowiedz
#56
W Achtpol w mięsnym nadenica. Pan sam robi w sklepie. Żona sprzedaje
Odpowiedz
#57
Przez kilka dni jedliśmy w Eskadzie. Nie w barze tylko w knajpce widoki piękne,a przy tym nasze dzieci nie jedzą mięsa ,a tam bardzo pasowało im Menu. My też oczywiście zrobiliśmy kilka oryginalnych odkryć. Rewelacyjny był tu czarnokop w marynacie. Robiony na miejscu. Coś niesamowitego. Pyszne były wspomniane wcześniej jagniece kofte.Ajran podawany w dzbanki. Pyszne sacze. Oczywiście małże rewelacyjnie podawane na kilka sposobów. Zapomniałam napisać,że mój mąż pokosztowal agnieszko golowiczke w gondoli. Stwierdził,że dobre,ale kolejnej powtórki nie było...
Odpowiedz
#58
Kolejne klimatyczne miejsce to Św.Gieorgi. Położone rewelacyjne z pięknym widokiem. Kulinarnie też przecudowne. Rewelacyjny kalkan,pyszne sardynki,cudowna musaka,pyszne wino,zimne piwo. Wszysto cudowne,świeże,bajka...
Odpowiedz
#59
Kolejne odkrycie to kawiarenka tuż nad szwejkiem. Nic szczególnego piwo,dobra kawa,ale wieczorem niesamowity widok na Sinemorec i bryza wiejaca od morza.
Odpowiedz
#60
Przykre odkrycie tego roku. Wszechobecna i cudowna grillowana makrela nie jest wylawiana w Bułgarii od 1964 roku. Przez tyle lat nieświadomi. Teraz potwierdzają nam wszyscy. Nawet w jednej z restauracji kelner. To jakaś porazka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wydawnictwa kulinarne peter 4 5,272 23-06-2016,10:46:07
Ostatni post: tomek89

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości