Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rawda 2020
#1
Kolejny, już nie wiem który, wyjazd do Bułgarii miał wyglądać trochę inaczej. Miało być zwiedzanie po drodze. Plan te wakacje miałem już ułożony w drodze powrotnej w zeszłym roku. No ale może za rok.
Póki co nocleg w Rumunii.
Trasa w tym roku też była zupełnie inna niż zazwyczaj, mianowicie 90% drogi padał bądź lał deszcz. Temperatura oscylowała w okolicy 15 stopni, dopiero w połowie Węgier osiągnęła zawrotne 22 stopnie. I na tym koniec.
Jeśli chodzi o przekraczanie granic to :
W Barwinku - pustki
Sk/Hu - pustki
Hu/Ro Oradea - dowody osobiste, Gdzie jedziecie? - Bułgaria, dokumenty auta, trochę klepania w komputer i pan oddaje wszystko z kartką informującą o tranzycie. Żadnej naklejki na szybę nie dostałem. Swoją drogą ciekawe czy gdybym odpowiedział - Rumunia to też bym miał tranzyt? Wink
Na granicy kolejki prawie zerowe.

Puki co bez niespodzianek. Postaram się załączyć kilka jakże fatalnych zdjęć robionych na szybko.
Jutro dalej w drogę.

Edit.
Jednak nie będzie zdjęć bo internet rwie
Odpowiedz
#2
O tej porze o której to pisałeś wczoraj to ja dojeżdżałem do domu z Ravdy. Szerokości i miłego wypoczynku.  Cool
Odpowiedz
#3
Dzięki. O 18:00 dojechałem. W końcu pogoda się nawróciła, 32 stopnie i pełne słońce. Nawigacja od zeszłego roku pokazuje zamknięty kawałek odcinka pomìędzy Bukaresztem a Giorgiu. Rok temu jechałem objazdem a w tym roku zjechałem przed Bukaresztem na 61. Dopiero po chwili przypomniało mi sie że przecież jade tzw. "tranzytem" a tej drogi nie ma na mape tranzytowej Smile Szczęśliwie nie było żadnej kontroli. Prosto z trasy na zakupy do Janet i na kwaterę. Szybkie rozpakowanie i kolacja z widokiem na morze. Małże, caca, kalmary , zupka rybna - doprawione trzema Szumenskimi piwkami zrobiły robote. Na to czekałem cały rok.
Ludzi w Rawdzie dużo, na pierwszy rzut oka wszystko otwarte. W Janet wszyscy mieli maski ale w samej Rawdzie nie widziałem nikogo zamaskowanego, łącznie z kelnerami. Jutro ruszymy w miasto bo dziś już dzieciaki wymęczone.
Wakacje start.
Jestem w "domu".
Odpowiedz
#4
Czekamy na dalszy ciąg.
Po czterech latach z rzędu w Rawdzie ten rok zmiana na Burgas.
Dobrego wypoczynku.
Odpowiedz
#5
W Czuczurze noszą, choć tak bardziej na brodzie Smile
Odpowiedz
#6
Niedziela. Na plaży tłumy. Nie idzie znaleźć leżaka, wiec lokujemy się przy basenie. Jesteśmy w kompleksie Apollon. Nie wiem dlaczego ale 90% apartamentów jest wciąż nie sprzedana. Dziwne bo to bardzo przyjemny obiekt. Nie żebym narzekał bo na basenie pustki i wieczorkiem cisza. Obok mamy genialne stoisko owocowo warzywne, wszystko mega świże i pyszne. Mają też różne winka z beczek, miody, dżemy itd.
Jutro sprawdzimy co tam w Bachvata, mam nadzieje że będzie wieczór z muzyką i tańcami bo fajnie popatrzeć.
Odpowiedz
#7
Niestety Rawda cały czas rozbudowuje się w kierunku drogi krajowej. Coraz większa ilość apartamentów a plaże takie same. Mało miejsca czy na południowej czy centralnej. Już i na dzikiej ciężko o miejsce.
Najgorzej w weekendy. Ofert sprzedaży jest multum.
Pewnie to jest jedną z przyczyn mniejszego zainteresowania a ceny nowych porównywalne jak w innych miejscach z większymi plażami.
Nie wiem jak w tym roku ale w zeszłym po 9.00nciężko było o miejsce na plaży.
Odpowiedz
#8
To się zmieniło na niekorzyść w tym tygodniu. W ubiegły weekend było jeszcze spokojnie. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę nie było tłoku na plaży. Fakt, że przyjechało dużo Bułgarów z głębi kraju ale po 14.00 w niedzielę zaczęło ubywać. Jednak po 15 lipca turystów przybywa i tak jest od dość dawna.  Smile
Odpowiedz
#9
Pełny sezon od 15.07.
Zobaczymy niedługo.
Odpowiedz
#10
Wszystkie nasze biura /z poludniowy zachód/ sie przestawili od wycieczki 1-dniowe do Grecji w cenie 20 lv, na wycieczli all 3 dniowe za 150 lv po poludniowe wybrzeże Bułgarii.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sozopol 2020 ... czyli CovidTravel 2020 PAP 14 380 14-04-2021,20:25:33
Ostatni post: PAP
  Primorsko 2020- wakacje w nowych innych czasach egon 53 1,537 03-08-2020,13:00:14
Ostatni post: wolffer
  SB 2020 coffe 11 244 07-07-2020,14:42:49
Ostatni post: wojak999
  Wte i we wte czyli okrężną drogą tradycyjnie do Sozopola 2020 dżek 52 1,111 20-05-2020,10:49:03
Ostatni post: myszabe
  Tym razem Burgas jest i Rawda aekzal 96 2,106 22-10-2019,16:22:51
Ostatni post: NiedzielnyTurysta.pl
  Rawda 2016 aekzal 86 24,284 12-09-2016,09:43:49
Ostatni post: aekzal
  Rawda 2015 - trzeci raz aekzal 67 37,718 21-07-2015,22:09:56
Ostatni post: aekzal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości