Forum Bulgaricus

Pełna wersja: Nesebyr 2018
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Tak - czas zacząć lato 2018.
Planowanie jak zwykle po wakacjach 2017 podczas których niestety nie dane nam było odwiedzić Bułgarii.
Szkoda ale tak czasami bywa siła wyższa.
Plany planami, szukanie biletów na przeloty ze względu na nasz ostatni pobyt samochodem. Może jeszcze kiedyś pojedziemy ale raczej kiedyś.
Ktoś powie koszty, tak właśnie ze względu na koszty jakie poniosłem z holowaniem do kraju samochodu i naprawą.
Najczęściej przeloty można było znaleźć w dość rozsądnej cenie w miesiącu wrześniu. Dobra wrzesień minął i nadchodzi październik. Koniec miesiąca blisko i jest 20.10.2017
Air fare 1,442.80PLN
Tax 349.20PLN
Special Service 0.00PLN
TOTAL 1,792.00PLN
Trafiony.
Wszystko mamy poukładane i co i ten na górze mówi chwileczkę, nie za łatwo.
Jak grom z jasnego nieba, w listopadzie - wyrok - nowotwór bardzo bliskiej Mi i mojej drugiej połowy osobie.
Wyjazd zostaje w tle i wszystkie plany związane z naszymi podróżami.
Lekarze, wyjazdy, badania, zapewnienia - Cdn.
Między innymi dlatego nie zaglądałem i nie pisałem na tym zacnym forum.
Wracamy - ktoś kiedyś gdzieś napisał rak nie wyrok.
Starałem się to zaszczepić w rodzinie. Prawie wszystko wyszło tylko statystyki nie kłamią.
Bardzo mały procent wyrywa się od złośliwego wątroby. 15.01.2018 odeszła do lepszego świata.
Ciężkie chwile ale cóż stało się to się nie odstanie. Życie toczy się dalej.
Powolutku wracamy do planowania urlopu i nie tylko.
Dzięki naszej Myszce wracamy do normalności.
[Obrazek: IMG_3005.jpg]
[Obrazek: IMG_3704.jpg]
[Obrazek: IMG_3305.jpg]
[Obrazek: IMG_3380.jpg]
Wielkie dzięki za wspólną podróż do ziemi świętej, więcej o tej podróży możecie przeczytać na blogu myszy.
Jeszcze przed wylotem do Izraela wchodzę na airbnb i o zgrozo nasz upatrzony apartament w Rawdzie wynajęty. Poszukiwania zostawiam na inny czas.
Wracamy z wycieczki życia, troszkę odpoczywamy i powracam do poszukiwań.
Na stronach bułgarskich jest troszkę, te bliżej pierwszej linii brzegowej ceny nie do przeskoczenia w naszym budżecie albo wynajęte.
Znowu mozolne przeszukiwanie airbnb z dość mocnymi zbliżeniami i jest Panorama Beach Neseber w apartamentowcu. Termin klepnięty, rezerwacja zaakceptowana, kasa pobrana.
W trakcie tych poszukiwań sprawdzałem różne opcje krótkiego wypadu przed wakacjami z przelotem gdzieś do jakiejś stolicy a może innego miasta Europy.
Tak jakoś dziwnym trafem przeglądałem ceny biletów do Burgas, jakież było moje zdziwienie tak tanich przelotów w kwietniu i maju.
Znowu to samo nim podjęliśmy decyzje to ceny podskoczyły o jakieś 70pln w obie strony.
W międzyczasie troszkę telefonów i kupione.
Tak więc w tym roku dwa razy, w maju zobaczymy jak to wszystko wygląda przed sezonem.
Rezerwacja i jaka miejscowość pobytu majowego w następnym odcinku.
Bilety na Ryanair z Modlina do Burgas i powrót w dniach 21.05 - 28.05.2018 kupione po 211 polskich złociszy z kawałeczkiem od osoby.
Poszukiwania studia ewentualnie apartamentu na airbnb w powyższym terminie bezproblemowe. Tylko rozbieżności cenowe dość duże.
Wynajęliśmy studio w Słonecznym Brzegu w dość atrakcyjnej cenie.
Sprawdziliśmy hosta (ma dobre opinie) - więc czekamy jak to będzie wyglądało na miejscu.
Na początku był pomysł zakupu biletów na majówkę, ale jednym z naszych celów było przepłynięcie z Nesseber do Sozopola katamaranem. Niestety nie zawsze może być tak dobrze. Wspomniany katamaran zaczyna kursować od 15 maja. Tak więc nasza plan uległ zmianie i stąd 21 maj. Bilety na początku maja były w atrakcyjniejszej cenie.
Może i dobrze, powinno być zdecydowanie cieplej.
Plany no cóż - pewnikiem stary Neseber i Sozopol oraz podróż katamaranem.
Może bulgaricusy mają jakieś pomysły co zobaczyć i gdzie podjechać oraz gdzie coś dobrego zjeść w tak odmiennym terminie jak wakacje.
Termin jest świetny. Będziesz miał okazję zobaczyć bułgarską zieleń. W tym terminie kwitną róże - może Dolina Róż?
My w tym roku po raz trzeci w maju - jak zwykle Kamchia.
ew-cia ta dolina róż godna przemyślenia.
Czy ktoś coś jeszcze podrzuci?
Orlin co polecisz?
To może jeszcze Яйлата i Kamienny Brzeg. W maju w rezerwacie Яйлата kwitną dzikie peonie. Tak zebrało mi się jakoś na kwiatki. Ale jeżeli ktoś bywał w BG tylko w miesiącach wakacyjnych, to jak zobaczy kwitnącą Bułgarię - to zostaje to długo w pamięci.
wszystkie podpowiedzi biorę pod uwagę.
Dzisiaj przeloty 21.05 - 28.05. 2018 Rajanem Smile 130pln. Warto. Noclegi w tym terminie taniocha.
ja też tak mam- lot Burgas-Rzeszów-Burgas=130 zł Smile
=====================================
Do tego dochodzi:
jazda samochodem Blagoevgrad-Burgas-Blagoevgrad okolo 1000 km =300 zł
nocleg=80 zł
parking=150 zł
==================
RAZEM: 530
Podsumowując- LOT-KOSZTY UBOCZNE - 1:4
Niestety tak to jest z dodatkowymi kosztami.
My również dojeżdżamy do lotniska, tylko w Modlinie niecałe 160 kilometrów, dodatkowo parking i są dodatkowe koszta.
Zawsze to zdecydowanie taniej jak w wysokim sezonie.
Nie wspominając o kwaterze za studio poza sezonem w SB płacimy 50pln za dobę a sezon to niestety od 30euro, więc całkowity koszt pobytu zdecydowanie tańszy. Jest jedna niedogodność niższe temperatury ale za to mało turystów. Można zobaczyć uroki takich miast jak Neseber i Sozopol bez tych kramów i zatłoczonych uliczek dla nas to jest to.
Z dziećmi w wakacje, a my już w odpowiednim wieku ludzie chcemy coś zobaczyć, dobrze zjeść i może wypić, a przy okazji zrobić rozeznanie co do apartamentów w BG.
Jesteśmy zakręcenie Bułgarią od maleńkości.
Tak jak na tych fotkach z dawnych lat.
[Obrazek: Neseber_stare_dzieje_przerobiony.jpg]
tutaj przysiadłem w kucki, tylko jeden więc łatwo rozpoznać. Dobre co nie?
[Obrazek: Bu_garia_stare_dzieje_przerobiony.jpg]
tutaj całkiem nie podobny do siebie ten po prawej . Hihi
Kto podpowie gdzie to jest?
gdzie to jest, to akurat nie wiem, ale włosy Ci się jakoś znalazły Angel Big Grin Big Grin bo jak się znamy od jakiegoś 15go? to nie zabierałeś ze sobą nigdy Big Grin Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18