Forum Bulgaricus

Pełna wersja: Czy ktoś rezerwował kwatery przez Bg Stay?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Czy ktoś korzystał z ww. "pośrednika"? Chodzi mi o możliwość oszustw. Ostatnio dużo się mówi o "fikcyjnych" adresach , pod które wpisują się oszuści, aby wyłudzić zaliczkę. Spotkało coś podobnego znajomych wyjeżdżających do Ustki. Huh  Ja wiele razy byłam w Achtopolu, ale zawsze jechałam " w ciemno" i szukałam na miejscu. W tym roku jadę  większą grupą i muszę coś fajnego wyszukać wcześniej. Ktoś na FORUM polecał wyszukiwarkę BG Stay, znalazłam na niej stancję, która by mnie interesowała, napisałam do nich ( po ang.), odpowiedzieli, że owszem mają jeszcze wolne apartamenty. Jak można zweryfikować, czy to nie jest oszust podszywający się pod istniejący dom (ale nie jego) . Zaznaczam , że podany tel nie odpowiada?
Za wszelkie sugestie będę wdzięczna.
Pozdrawiam.
Jagoda Cool
Witam,tak rezerwowalam hotel w 2011r.Bylam bardzo zadowolona,wszystko bylo jak w ofercie,real foto itp.Zerknij czy maja swoja strone internetowa.W ogloszeniach na bgstay przy galeri sa opcje mapa,strona inter i cena.
Opiszę może jak to robię ja od bodajże 9 lat.
1 Oglądam pokoje
2 Jak mają stronę internetową to patrzę co proponują, pytam znajomych czy tam może byli (z reguły nie byli Smile), sprawdzam jak to wygląda na street view
3 Wklepuję w gogle adres + opinię, warto wklepać cyrylicą i po łacińsku (z reguły są jakieś, może nie po polsku tylko w innych językach, ale da się coś dowiedzieć)
4 Nawiązuję kontakt mejlowy (czasem nie odpisują)
5 Ugaduję się co do ceny, terminu, ilości osób itp.
6 Z reguły jest prośba o zaliczkę, wysyłam ok 50-100 lewa, przelewem (bardzo często nie podają dokładnego adresu banku, to znowu kolejne mejle), nigdy nie wysyłam całości należności, zawszę dopłacam na miejscu.
7 Potwierdzam, że wszystko Ok, notuję gdzieś adres, mejla i nr. telefonu
8 Na kilka dni przed wyjazdem wysyłam informację, że przyjeżdżamy wtedy i wtedy około godziny...  zabieram potwierdzenie wpłaty rezerwacji i jeszcze się nie naciąłem
W Twoim przypadku to gogle + opinię i normalnie spytałbym jaki mają nr. telefonu, bo się nie możesz dodzwonić (a nr. telefonu to dzisiaj nie jest problem zmienić)
Ja jezdze po calym swiecie ale nigdy nie rezerwuje przez posrednika. Wchodze na booking.com, hotels.com albo inne podobne wyszukiwarki i tam rezerwuje. A o hotelu czytam na Tripadviser. Polecam!
(12-02-2016,15:52:05)primma napisał(a): [ -> ]Ja jezdze po calym swiecie ale nigdy nie rezerwuje przez posrednika. Wchodze na booking.com, hotels.com albo inne podobne wyszukiwarki i tam rezerwuje. A o hotelu czytam na Tripadviser.  Polecam!

Bgstay (pochivka.bg) to strona przez którą znajduję noclegi w Bułgarii i nigdy się nie zawiodłam - to nie jest pośrednik, a strona na której kontakt do każdego hotelu jest uwidoczniony i w ten sposób kontaktujesz się bezpośrednio z właścicielem kwatery....
a booking.com to dopiero pośrednik z prawdziwego zdarzenia i tutaj akurat nie mam dobrych doświadczeń. Po powrocie i wystawieniu negatywnych opinii nawet ich nie opublikowano.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Na pewno wezmę je pod uwagę, już chyba wychwyciłam jakiś "szwindelek" z kwaterą, którą chciałam wynająć. Będę nadal śledzić te kwaterę.
Mam do Was - kochane bulagaricusy - jeszcze prośbę o opinie nt. hoteli w Ahtopolu: ATM i Afalina. Czy ktoś tam nocował i czy wszystkie tam pokoje są z łazienkami wewnątrz, a nie na korytarzu, bo z opisu nie wynika to jednoznacznie.
Dziękuję.
Jagoda
Możesz do nich napisać i spytać, kontakty przecież są na stronach Smile, nie nie byłem.
(21-02-2016,21:40:05)igi123 napisał(a): [ -> ]Możesz do nich napisać i spytać, kontakty przecież są na stronach Smile, nie nie byłem.

Dzwoniłam. Ja po bułgarsku nie rozumiem zbyt dokładnie, a oni po angielsku ani mru-mru. Więc kontakt słowny odpada.
No to może mejlem Smile translator google powinien dać rade
(21-02-2016,20:19:27)jagababa napisał(a): [ -> ]Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Na pewno wezmę je pod uwagę, już chyba wychwyciłam jakiś "szwindelek" z kwaterą, którą chciałam wynająć. Będę nadal śledzić te kwaterę.
Mam do Was - kochane bulagaricusy - jeszcze prośbę o opinie nt. hoteli w Ahtopolu: ATM i Afalina. Czy ktoś tam nocował i czy wszystkie tam pokoje są z łazienkami wewnątrz, a nie na korytarzu, bo z opisu nie wynika to jednoznacznie.
Dziękuję.
Jagoda

Pisze jak byk Smile we wszystkie pokoje oby dwa hotele.

Всички стаи са със самостоятелен санитарен възел. Къща за гости Афалина разполага с безплатен Wi-Fi в цялата сграда.
Stron: 1 2