Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś rezerwował kwatery przez Bg Stay?
#1
Witam.
Czy ktoś korzystał z ww. "pośrednika"? Chodzi mi o możliwość oszustw. Ostatnio dużo się mówi o "fikcyjnych" adresach , pod które wpisują się oszuści, aby wyłudzić zaliczkę. Spotkało coś podobnego znajomych wyjeżdżających do Ustki. Huh  Ja wiele razy byłam w Achtopolu, ale zawsze jechałam " w ciemno" i szukałam na miejscu. W tym roku jadę  większą grupą i muszę coś fajnego wyszukać wcześniej. Ktoś na FORUM polecał wyszukiwarkę BG Stay, znalazłam na niej stancję, która by mnie interesowała, napisałam do nich ( po ang.), odpowiedzieli, że owszem mają jeszcze wolne apartamenty. Jak można zweryfikować, czy to nie jest oszust podszywający się pod istniejący dom (ale nie jego) . Zaznaczam , że podany tel nie odpowiada?
Za wszelkie sugestie będę wdzięczna.
Pozdrawiam.
Jagoda Cool
Odpowiedz
#2
Witam,tak rezerwowalam hotel w 2011r.Bylam bardzo zadowolona,wszystko bylo jak w ofercie,real foto itp.Zerknij czy maja swoja strone internetowa.W ogloszeniach na bgstay przy galeri sa opcje mapa,strona inter i cena.
Odpowiedz
#3
Opiszę może jak to robię ja od bodajże 9 lat.
1 Oglądam pokoje
2 Jak mają stronę internetową to patrzę co proponują, pytam znajomych czy tam może byli (z reguły nie byli Smile), sprawdzam jak to wygląda na street view
3 Wklepuję w gogle adres + opinię, warto wklepać cyrylicą i po łacińsku (z reguły są jakieś, może nie po polsku tylko w innych językach, ale da się coś dowiedzieć)
4 Nawiązuję kontakt mejlowy (czasem nie odpisują)
5 Ugaduję się co do ceny, terminu, ilości osób itp.
6 Z reguły jest prośba o zaliczkę, wysyłam ok 50-100 lewa, przelewem (bardzo często nie podają dokładnego adresu banku, to znowu kolejne mejle), nigdy nie wysyłam całości należności, zawszę dopłacam na miejscu.
7 Potwierdzam, że wszystko Ok, notuję gdzieś adres, mejla i nr. telefonu
8 Na kilka dni przed wyjazdem wysyłam informację, że przyjeżdżamy wtedy i wtedy około godziny...  zabieram potwierdzenie wpłaty rezerwacji i jeszcze się nie naciąłem
W Twoim przypadku to gogle + opinię i normalnie spytałbym jaki mają nr. telefonu, bo się nie możesz dodzwonić (a nr. telefonu to dzisiaj nie jest problem zmienić)
Odpowiedz
#4
Ja jezdze po calym swiecie ale nigdy nie rezerwuje przez posrednika. Wchodze na booking.com, hotels.com albo inne podobne wyszukiwarki i tam rezerwuje. A o hotelu czytam na Tripadviser. Polecam!
Odpowiedz
#5
(12-02-2016,15:52:05)primma napisał(a): Ja jezdze po calym swiecie ale nigdy nie rezerwuje przez posrednika. Wchodze na booking.com, hotels.com albo inne podobne wyszukiwarki i tam rezerwuje. A o hotelu czytam na Tripadviser.  Polecam!

Bgstay (pochivka.bg) to strona przez którą znajduję noclegi w Bułgarii i nigdy się nie zawiodłam - to nie jest pośrednik, a strona na której kontakt do każdego hotelu jest uwidoczniony i w ten sposób kontaktujesz się bezpośrednio z właścicielem kwatery....
a booking.com to dopiero pośrednik z prawdziwego zdarzenia i tutaj akurat nie mam dobrych doświadczeń. Po powrocie i wystawieniu negatywnych opinii nawet ich nie opublikowano.
Odpowiedz
#6
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Na pewno wezmę je pod uwagę, już chyba wychwyciłam jakiś "szwindelek" z kwaterą, którą chciałam wynająć. Będę nadal śledzić te kwaterę.
Mam do Was - kochane bulagaricusy - jeszcze prośbę o opinie nt. hoteli w Ahtopolu: ATM i Afalina. Czy ktoś tam nocował i czy wszystkie tam pokoje są z łazienkami wewnątrz, a nie na korytarzu, bo z opisu nie wynika to jednoznacznie.
Dziękuję.
Jagoda
Odpowiedz
#7
Możesz do nich napisać i spytać, kontakty przecież są na stronach Smile, nie nie byłem.
Odpowiedz
#8
(21-02-2016,21:40:05)igi123 napisał(a): Możesz do nich napisać i spytać, kontakty przecież są na stronach Smile, nie nie byłem.

Dzwoniłam. Ja po bułgarsku nie rozumiem zbyt dokładnie, a oni po angielsku ani mru-mru. Więc kontakt słowny odpada.
Odpowiedz
#9
No to może mejlem Smile translator google powinien dać rade
Odpowiedz
#10
(21-02-2016,20:19:27)jagababa napisał(a): Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Na pewno wezmę je pod uwagę, już chyba wychwyciłam jakiś "szwindelek" z kwaterą, którą chciałam wynająć. Będę nadal śledzić te kwaterę.
Mam do Was - kochane bulagaricusy - jeszcze prośbę o opinie nt. hoteli w Ahtopolu: ATM i Afalina. Czy ktoś tam nocował i czy wszystkie tam pokoje są z łazienkami wewnątrz, a nie na korytarzu, bo z opisu nie wynika to jednoznacznie.
Dziękuję.
Jagoda

Pisze jak byk Smile we wszystkie pokoje oby dwa hotele.

Всички стаи са със самостоятелен санитарен възел. Къща за гости Афалина разполага с безплатен Wi-Fi в цялата сграда.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pola namiotowe i kwatery BeataS 6 2,498 03-01-2021,21:20:38
Ostatni post: igi123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości