Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bansko / Банско
#71
Dobrze pamiętasz, myśmy tam wszystkie sześć wieczorów festiwalu balowali Smile
Odpowiedz
#72
Mam pytanie co do drogi z Banska do schorniska Vihren - w przewodniku oraz na mapie jest opisane, że prowadzi tam droga asfaltowa wzdłuż Kanionu Bynderiszki, koło schroniska Bynderica, jednak nie ma słowa opisanego, czy ta droga jest dostępna dla cywilnych samochodów (podejrzewam, że nie). Na zdjęciach Arki jest faktycznie asfalt, a przy schronisku stoją samochody. Pytanie więc, aby się upewnić - czy z Banska można do schroniska Vihren dojechać prywatnym samochodem, czy droga ta jest tylko dla służb/ zaopatrzenia? Jak dostać się do schroniska wyłączając pieszą wędrówkę (wg przewodnika 3,5 godz.)? Arka pisze, że dojechał bryczką za 30LV, a czy kursują tam jakieś inne środki transportu?
Odpowiedz
#73
(12-02-2016,11:44:50)meter30 napisał(a): Mam pytanie co do drogi z Banska do schorniska Vihren - w przewodniku oraz na mapie jest opisane, że prowadzi tam droga asfaltowa wzdłuż Kanionu Bynderiszki, koło schroniska Bynderica, jednak nie ma słowa opisanego, czy ta droga jest dostępna dla cywilnych samochodów (podejrzewam, że nie). Na zdjęciach Arki jest faktycznie asfalt, a przy schronisku stoją samochody. Pytanie więc, aby się upewnić - czy z Banska można do schroniska Vihren dojechać prywatnym samochodem, czy droga ta jest tylko dla służb/ zaopatrzenia? Jak dostać się do schroniska wyłączając pieszą wędrówkę (wg przewodnika 3,5 godz.)? Arka pisze, że dojechał bryczką za 30LV, a czy kursują tam jakieś inne środki transportu?

można samochodem,dobra droga -asfalt-ale czasami brakuje miejsca na górze przy schronisku, i nie wpuszczają samochodów - dlatego najlepiej zaparkować przy polanie kempingowej-trochę niżej od Banderici

o tu:
[Obrazek: DSC_0279.jpg]

a to schronisko Vihren
[Obrazek: DSC_0329.jpg]
Odpowiedz
#74
Dzięki wielkie Wink
Odpowiedz
#75
Meter30

Tam do schroniska Vihren gnają busiki za jakieś parę leva! Rowerem jak by co dojedziesz też. Droga kręta ale asfalt jak trza.
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#76
W dniu 3 i 4 września, centralny plac miasta, drzwi będą "otwarte" coroczny festiwal "La Boheme", a organizatorzy zaprosili jedne z najbardziej kolorowych artystów na Bałkanach. To już potwierdzone udziałem Dino Merlin, Magnifico, trębacze Christian Azirovich i Burgas rosyjskie smugi "Alkohol Dzhazzz Orchestra" join i dowcipny orkiestra "Karandila".
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości