Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryby w Morzu Czarnym
#31
Zostawisz jakiś słoik na przyszłe lato? Naopowiadasz i smaka narobisz,to trzeba degustować Angel
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
#32
Napisze o moich 2 ulubionych rybach tym razem

1. Kałkan (łać. Psetta maxima) - (Tosho pokaż zdjęcie nie wstydż sie)
To wielka płaszczka dochodzi do 7-8 kg . poniżej 2 kg nie nadaję sie do jedzienia bo ma samo ości i gużiki na grzbiecie-mało mięsa.powyżej trzech kilo już jest ok Mięso ma niesamowicie smacznie. Zazwyczaj robi sie ja smażoną, rzadziej sie ją piecze. Jest potwornie droga duże egzemplarze powyżej 4-5kg dochodzą do ponad 30 lw za kilo na bazarze.
Czyli za jedna rybę ożna kupić całego prosiaka Smile
łowi się ja w sieci -specjalnej na tą rybę , rzadziej z kuszy przy nurkowaniu lub na "czepare"
Oto jak wygląda

[Obrazek: Psmaxima.jpg]

2. Watos -kot morki
podobna do powyższej . na szczęscie tańsza. ajlepijej smażona , dużo jest chrząstek których sie je -jest pychota do mastiki . MMMMMM

[Obrazek: Watus.jpg]

(29-09-2016,20:51:22)dar.iva napisał(a): Zostawisz jakiś słoik na przyszłe lato? Naopowiadasz i smaka narobisz,to trzeba degustować  Angel

Chciałbym obiecac ale nie moge nie stety . Z 12 ryb mi wyśzlo 7 słoików.
Odpowiedz
#33
Tak,kałkan teraz to jak banany za komuną :-D Kiedysz to się po 2-3 na raz kupowało.Raz jednego tata przywiózł przywiązanego do kierownicy roweru,ogoń wlókł się po ziemi- taki był duży

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
#34
Skorpid też jest dostępny na Silistar w barku. W Achtopol przynajmniej w zeszłym roku Morskiego Oka już nie było. Rybka dostępna w sklepie rybnym u Krystyny i Margo.
Odpowiedz
#35
Tak, wiem, sprawdziłem - nie ma odrębnego wątku "poświęconemu" rybkom.
Wspomnieniowo z lat 70 i 80 tych.
Sklepy rybne w BG zapamiętałem jako dzielące powierzchnię sprzedaży z produktami monopolowymi. Teraz zniknęły jak sklepy Centrali Rybnej w PRL.
Jedynie w Metro przechodziłem obok działu rybnego. Może to letnia pora spowodowała efekt nie najprzyjemniej dobiegającego "aromatu".
Do Białej specjalnie pojechaliśmy do restauracji rybnej.
Wg mojej opinii - przereklamowana.
Wybór nie powalił na kolana.
Ceny - skłaniałbym się, że nie tańsze niż w podobnych punktach gastronomicznych nad naszym Bałtykiem.
Zawsze pewne danie zwane cacą - pozostanie do czasu ostatniego wyjazdu do BG.
Czy przywita kiedyś do PL - oto jest pytanie...
to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
#36
jak dobrze zrozumiałem w pierwszym poście Orlinezze mogę sobie powędkować ( wędką ) bez żadnych zezwoleń ? Nikt się nie będzie czepiał ?
Odpowiedz
#37
Tak
Odpowiedz
#38
dzięki Tereska
Odpowiedz
#39
Orlin takie pytanie
W budkach z rybami ale także w Janet sprzedają rybę a właściwie jej kawałki o nazwie Scat (Skat).
Są to płaskie kawałki z dużą ilością ostek a właściwie chrząstek.
Co to za ryba?
Wg opisów wcześniejszych w tym wątku wychodzi mi że to "kot morski" ale nie jestem pewien.
Te chrząstki są takie jakby żelkowe - miękkie i fajnie chrupią.
Samo mięso bardzo pyszne - delikatne - z tym że faktycznie jest go mało.
Odpowiedz
#40
już znalazłem - to płaszczka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SUP nad Morzem Czarnym Kondzik 2 3,248 07-05-2019,18:50:20
Ostatni post: Kondzik
Question Jakość/czystość wody w Morzu Czarnym frytowski 8 17,202 18-08-2016,21:27:58
Ostatni post: wojtekpl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości