Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdrada Cro!!!!!!!!!!!!!
#21
O co chodzy z ta wymiana?
Wimieniasz kasy TYLKO w banku!
Jeszcze nie spotkalem stacja gdzie nie można placić kartą Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#22
Chyba, że awaria terminala ale to się zdarza raczej rzadko.
Odpowiedz
#23
(06-09-2018,02:29:43)MRK napisał(a): No to dzień ten zbliża się nieubłaganie... 
Jakieś rady dla nowicjusza? W obie strony jedziemy przez Serbię. W drodze "do" jeszcze rozważamy, czy opcja na Bratysławę, czy może przez Cieszyn, a potem na Czadcę, Trenczyn i przejściem w Komarno wjechać do Węgier. Wyjazd z Katowic.
Kojarzę Cię z cro.pl (jeśli masz ten sam nick) Smile
Jestem z Zabrza (po sąsiedzku). Co do trasy to zawsze jechałem przez Cieszyn / Cadca i skrótem na Komarno.
Przez Bratysławę podobnie czasowo jednak km więcej.
Skoro jedziesz teraz we wrześniu to pokusiłbym się o wariant serbski.
kamerki - https://kamere.amss.org.rs/- z Roszke i Kalotiny gdzie sobie podpatrzysz ile pojazdów czeka na odprawę.

(06-09-2018,02:29:43)MRK napisał(a): Trochę sobie poczytałem o walucie, kantorach, bankach... Biorę i euro, i lewy, a ile, to się pomyśli. Trochę przeraża mnie to, że trzeba będzie się pilnować przy ewentualnych wymianach, bo czytam, że na wymianie potrafią Bułgarzy zamieszaćSmile

I jest taki problem z płatnościami kartami na stacjach benzynowych?? Zawsze w trasie płacę kartami, czy to za winietki, czy za paliwo. Nigdy nie zabieram gotówki na takie wydatki...

Lewy kupuj w bankach (lepszy kurs) trzeba mieć dokument do wymiany lub w większych sieciówkach kantorowych - ale gorszy kurs.
Na winietkę możesz z wziąć gotówkę (to tylko 30 leva)
Marcin
Odpowiedz
#24
(06-09-2018,04:33:45)bateniki napisał(a): Jeszcze nie spotkalem stacja gdzie nie można placić kartą Smile

To ja dodam łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Z moich obserwacji:
Jak widzą obcą rejestrację lub mówisz do nich nie po bułgarsku to na stacjach przy granicy często "nie działają" im terminale.
Rok temu widziałem jak odprawili Czecha z kwitkiem, bo chciał płacić kartą. "Nie dało się", chociaż Bułgarzy normalnie płacili
Ale to dotyczy tylko LPG, bo obsługa podchodzi, żeby zatankować i informują.
Natomiast bez względu na paliwo nie należy płacić w euro a lewy mieć w miarę wyliczone, bo mi np. "nie mieli wydać" więc tego lewa czy dwa przytulili.
Tak było na pierwszej stacji zaraz za granicą Srb/BG oraz na ostatniej przed granicą w drodze powrotnej.
No i czasem tam sprzedają tylko winietki na miesiąc, więc jeśli potrzeba krótszej to lepiej te stacje omijać. Zresztą akurat te to lepiej w ogóle omijać Smile
Na stacjach w głębi kraju nie ma problemów.
Odpowiedz
#25
Ventosa,
Dobrze by było byś stacje określał ich nazwami a nie typu „pierwsza” czy „ostatnia”.
Od wielu lat korzystam ze stacji Shell tuż po wjeździe / lub tuż przed wyjazdem z Bg , na Kalotina i nigdy nie miałem problemów w płatności kartą.
Wracając do kart -karta karcie nie równa , są tez karty typu Routex czy Dkv które nie zawsze są honorowane ale jest to widoczne brakiem odpowiedniego oznakowania.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#26
Moim zdaniem to nie wina konkretnej stacij, a konkretnego czlowieka!
Tak ten co stoi za ladą i również ten co stoi przed.
Ten mechanizm dziala na calym świecie.
Niestety.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#27
@bateniki - oczywiście, że tak. ale ostrzegam, bo to zmowa obsługi. ten co tankuje od razu informuje, że kartami nie wolno. kasjer również nie przyjmie, chociaż terminal działa.

@ Tosho - niestety nie pamiętam nazwy tej stacji, a na GM jest jeszcze w budowie. ale to właśnie ta stacja tuż przed Shellem.
Natomiast ta w drodze powrotnej to Petrol. Dokładnie tu: Petrol
Odpowiedz
#28
Przed Shellem jest Gazprom
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#29
@bateniki o co właściwie chodzi z płaceniem kartami w Bułgarii, że się tak tego brzydzą? w Mladost w SB nie chcieli karty, powiedzieli mi że od 5 lv, w "markecie centralnym" w Rawdzie też od 5 lv, w Białej Róży w Neseberze, że kartą to owszem, ale od 10 lv - w Polsce pieczywo za 1,5 zł bez problemu zapłacę kartą, a w Bułgarii to dla mnie jest... dziwne.
Odpowiedz
#30
Ale w Polsce praktyki sklepów, że od 10 zł kartą też się zdarzają.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości