Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balgarevo / Българево
#1
Spokojna miejscowość leżąca pomiędzy Kavarną a Przylądkiem Kaliakra. W miejscowości bo raczej nie miasteczku znajduje się sklep, bankomat, kilka straganów z owocami i warzywami, jeden hotel (Akre) i...tyle. Dobre miejsce na wypady na plażę Bolata czy Kaliakrę. My mieliśmy tu trzy noclegi i chwatit. 2 tygodnie tu to byłoby morderstwo w jasny dzień.
Odpowiedz
#2
Dodał bym że ok 1,5 km przed , jadąc w stronę Kaliakry, w prawo , jest zjazd do farmy małż http://www.dalboka.eu
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#3
(13-08-2015,09:00:28)Tosho napisał(a): Dodał bym że ok 1,5 km przed , jadąc w stronę Kaliakry, w prawo , jest zjazd do farmy małż http://www.dalboka.eu

Zgadza się. Tylu małż w życiu nie zjadłem. Podają nawet deser z małż!
Odpowiedz
#4
Może dokonam małego update ;-)

Do Balgareva zawitaliśmy na przełomie czerwca i lipca 2019. Dlaczego tutaj? Przede wszystkim dlatego, że zjeździliśmy wcześniej obszary w okolicy Burgas, Słonecznego Brzegu i Sozopola, a w tym rejonie byliśmy tylko raz na przylądku Kaliakria i w Bałcziku - no ale przede wszystkim dlatego, że własnie tu znaleźliśmy kwaterę która nam w 100% odpowiadała. Willa stojąca na uboczu, basen, ogrodzony teren i przede wszystkim - przyjmują z psem, który dzięki temu że byliśmy tam jedynymi gośćmi - nikomu nie przeszkadzał ;-)
Samo miasteczko nie zmieniło się od 2015 r. i opisu dżeka. Cisza, spokój - to dwa pojęcia które najlepiej charakteryzują tę miejscowość. Niemniej jednak - dach nad głową był, jedzonko było - naliczyliśmy 5 restauracji, w tym Dalboka (małże) i ferma ślimaków + 3 tradycyjne z dobrym jedzeniem. W centrum jest bankomat, działający bez problemu z kartami Revolut (jeśli komuś to akurat potrzebne) + dwa stoiska z owocami + 3 sklepiki spożywcze (zaopatrzone średnio). Na większe zakupy raczej trzeba udać się do Kawarny, która jest od Balgareva oddalona o ok 5km (duży market Tommi).

Największym minusem z naszej perspektywy jest brak plaż w pobliżu. Balgarevo jest co prawda położone tuż nad morzem, ale wszędzie są to strome klify, z których nie ma zejścia na dół. Widoki są ładne - ale z plażowania raczej nici. Nastawialiśmy się mocno na odwiedzanie Bolaty, którą mnóstwo osób się zachwycało i wystawiało jej wysokie oceny. Ta plaża była chyba dla nas największym rozczarowaniem tego urlopu - zabetonowana zatoczka z mnóstwem ludzi, wjeżdżającymi niemal do wody samochodami + mnóstwo śmieci. Mówiąc krótko - nie tak wyobrażaliśmy sobie ten cud natury ;-)

Ostatecznie po obejrzeniu plaży w ośrodku Rusałka (dzika nawet fajna, choć akurat było dużo glonów), oraz plaży miejskiej w Kawarnie (tragedia) wylądowaliśmy na plaży w miejscowości Ezerets (dzika plaża, szeroka, mało ludzi - piękne wielkie muszle, którymi zachwycone były dzieci) a później także na plaży w Szableńskiej Tuzli (o ile dobrze pamiętam nazwę) - szeroka plaża z dość rozbudowaną infrastrukturą barową + opieką ratowników. Te miejsca mogę z czystym sercem polecić fanom plażingu oraz miłośnikom fortyfikacji z czasów II WŚ (bunkry). Minusem jest odległość od Balgareva - 25 - 28 km.

Na plus (czasami minus) Balgareva także obecność fauny - pierwszy raz widziałem na żywo modliszkę ;-), wielką skolopendrę (podobno może nieźle użreć), ogromne pająki które kochały się topić w basenie oraz kilka węży (wolę nie wiedzieć czy jadowitych, czy nie). Były też całe chmary ogromnych ważek i "czarnych" os. Na te ostatnie trzeba uważać - żonę dziabnęła i nie było to przyjemne - wielki ślad utrzymywał się przez 3 tygodnie.

Podsumowując - miejscówka ma swoje zalety i wady. Dla nas więcej zalet - choć bez samochodu raczej nie wyobrażam sobie pobytu w tym miejscu.
Na pewno chcielibysmy kiedyś wrócić w te strony - ale raczej już bliżej miejscowości Szabla lub Ezerets - tak aby nie tracić tyle czasu na dojazd na plażę.
Odpowiedz
#5
TeeS a może kilka fotek zamieścisz[emoji4]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#6
(23-07-2019,16:25:05)egon napisał(a): TeeS a może kilka fotek zamieścisz[emoji4]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Egon - na fotkach mam głównie swoją rodzinę a takich fotek z przyzwyczajenia nie upubliczniam w sieci Wink
Ale jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie samego Balgareva, albo okolicy - służę pomocą Smile
Odpowiedz
#7
TeeS, my mieliśmy dokładnie identyczne wrażenia z Bolaty - nastawieni opiniami na "ósmy cud świata", byliśmy bardzo zawiedzeni rzeczywistym stanem. Może, gdyby ludzi było "kilku na krzyż" - ale był tłumek :-)
Odpowiedz
#8
TeeS mnie chodziło o takie fotki bez rodziny[emoji4]- czyli plaża, morze, klify, krajobrazy i itp itd. Ok nie ma sprawy zrozumiałe.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości