Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
Szkoda, że nie zapamiętałem nazw, ale zarówno 30 czerwca tego roku (przy stacji wyjazdowej OMW lub Shell z Ruse) jak i teraz w sierpniu w Janett przy wjeździe do do SB/Nesebar wypłaciło mi leva bezprowizyjnie.
Odpowiedz
W Bułgarii na szczęscie takich wrednych ATM niema Smile lub jest śladowa ilośc.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Gugle mówią, że w Janett to ATM Unicredit Bulbank
Odpowiedz
tak więc 9 dni temu był ten w Janet bez prowizji Big Grin , a ten w Ruse, to na wylocie na Warnę,
ale skoro Bateniki wspominasz, że większość jest bezprowizyjna, jak na razie, to znaczy, że wielkiego czynu nie dokonałem Big Grin Big Grin
Odpowiedz
(29-08-2019,23:16:29)wolffer napisał(a): tak więc 9 dni temu był ten w Janet bez prowizji  Big Grin , a ten w Ruse, to na wylocie na Warnę,

Fibank na OMV?
Odpowiedz
Po dokładnym sprawdzeniu moje spostrzeżenia. Limit wypłat skończył mi się po wypłacie z bankomatu 250 lewów. Kolejna transakcja była już obciążona opłatą. Po wypłaceniu 100 lewów opłata wyszła 1,80 lewa ( to jednak trochę mniej niż 2 %). Kolejne wypłaty 100 lewów też po 1,80. Także nie wiem czy te 800 zł odnosi się do wypłat tylko w zł a w innych walutach są jakieś inne limity ? Przy kolejnej wypłacie 50 lewów opłata 1,03 lewa. W przypadku kiedy pobrało mi z konta złotówkowego bo na BGN było za mało opłata za 100 lewów wyszła 4,46 zł. W Rumuni przy 350 lei pobrało opłaty 7,17 lei. W żadnym z bankomatów nie pobrało mi dodatkowej prowizji. Fib bank i Unicredit.
Za to wypłacając kartą banku millenium w Sofii 50 BGN pobrało mi 5,70 BGN opłaty ( to jednak sporo) nie mówiąc już o złodziejskim kursie przewalutowania 2,35 zł- 1 BGN.

Nowy okres rozliczeniowy na wypłaty z bankomatów zaczyna mi się 5 września ( bo 5 czerwca była założona karta revolt, pierwsza wpłata tych początkowych 20 zł).
Uważam, że mimo mankamentów opłaca się płacić revolt. Jeszcze jedna moja uwaga: brak dostępu do internetu ( np. w krajach poza UE) może być problemem dlatego trzeba wcześniej doładować konto, żeby było z czego wypłacać. Gdyby nie ten limit byłoby idealnie.
Odpowiedz
Mi po przekroczeniu limitu przy wypłacie lewa kurs wahał się pomiędzy 2,26 a 2,29. Wykonałem 65 transakcji płatniczych w BIH, Czarnogórze, Serbii, Bułgarii, Rumunii, Węgrzech, Słowacji. Wszędzie super kurs, bliski bankowego. Jedna wpadka z czasowym zablokowaniem karty w BG. I wtedy płaciłem debetową PKO. I różnica spora. W przyszłym roku na pewno R. będzie w użyciu.
Odpowiedz
(28-08-2019,18:14:56)ventosa napisał(a):
(28-08-2019,16:48:16)Raphael napisał(a): Generalna zasada jest taka, że z reguły lepiej wypłacać w bankomatach należących do banków, a nie do pośredników. Pośrednicy (vide Euronet) często chcą "dorzucić" prowizję za wypłatę, natomiast w bankomatach banków rzadko kiedy spotkałem się z taką opłatą.
Powyższe przetestowane w Czechach, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, na Węgrzech, Litwie, w Łotwie, Izraelu i oczywiście w Polsce.
Ale testowałeś to w tym roku?
W tamtym roku też w Chorwacji nie było prowizji a w tym już tak. Wypłacałem Revolutem ale też kartą bankomatową. I raz również w jakimś banku, zdaje się UniCredit (Revolutem) i też była taka sama prowizja.
W zeszłym roku na Teneryfie także była prowizja, wtedy to już wypłacałem w kilku różnych bankach i jedyną różnicą była wielkość tej prowizji.
W tym roku z powodzeniem bez żadnej prowizji wypłacałem w dwóch różnych miejscowościach w Chorwacji i na Litwie. W Bułgarii latem 2018 r.
Odpowiedz
(30-08-2019,08:00:40)Slavekk napisał(a):
(29-08-2019,23:16:29)wolffer napisał(a): tak więc 9 dni temu był ten w Janet bez prowizji  Big Grin , a ten w Ruse, to na wylocie na Warnę,

Fibank na OMV?

zgadza się, w sobotę przejeżdżałem i było to OMV

(30-08-2019,12:07:30)biil napisał(a): Po dokładnym sprawdzeniu moje spostrzeżenia. Limit wypłat skończył mi się po wypłacie z bankomatu 250 lewów. Kolejna transakcja była już obciążona opłatą. Po wypłaceniu 100 lewów opłata wyszła 1,80 lewa ( to jednak trochę mniej niż 2 %). Kolejne wypłaty 100 lewów też po 1,80. Także nie wiem czy te 800 zł odnosi się do wypłat tylko w zł a w innych walutach są jakieś inne limity ? ........

limit 800zł odnosi się do sumy wszystkich wypłat z bankomatu. Ja przed wyjazdem wrzuciłem sobie na konto 350leva, gdzie wtedy była to równowartość 770-780zł. Całość wypłaciłem w Bułgarii bezprowizyjnie i w ustawieniach byłą cały czas informacja dotycząca wysokości limitu i wykorzystanych środków. Skoro pobrało prowizję, to może już coś wcześniej było pobrane z bankomatu, albo prowizja bankomatu spowodowała przekroczenie limitu
Odpowiedz
(01-09-2019,17:08:38)wolffer napisał(a):
(30-08-2019,12:07:30)biil napisał(a): Po dokładnym sprawdzeniu moje spostrzeżenia. Limit wypłat skończył mi się po wypłacie z bankomatu 250 lewów. Kolejna transakcja była już obciążona opłatą. Po wypłaceniu 100 lewów opłata wyszła 1,80 lewa ( to jednak trochę mniej niż 2 %). Kolejne wypłaty 100 lewów też po 1,80. Także nie wiem czy te 800 zł odnosi się do wypłat tylko w zł a w innych walutach są jakieś inne limity ? ........

limit 800zł odnosi się do sumy wszystkich wypłat z bankomatu. Ja przed wyjazdem wrzuciłem sobie na konto 350leva, gdzie wtedy była to równowartość 770-780zł. Całość wypłaciłem w Bułgarii bezprowizyjnie i w ustawieniach byłą cały czas informacja dotycząca wysokości limitu i wykorzystanych środków. Skoro pobrało prowizję, to może już coś wcześniej było pobrane z bankomatu, albo prowizja bankomatu spowodowała przekroczenie limitu
Nie było wcześniej brane z bankomatu. Mam jedno podejrzenie. tzn. były dwie nieudane próby wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu i chyba te próby wliczono do limitu. Nieudało się wyciągnąć z bankomatu bo na karcie był ustanowiony niski limit wypłat i płatności kartą miesięcznie, po zwiększeniu tego limitu dopiero kolejna próba była udana ale już obciążona opłatą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości