Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronawirus
#31
A ile takie dziecko może wracać ze szkoły? Będzie szło 3 godziny to może samo chodzić po chodniku czy nie?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#32
Mam kwarantannę do końca przyszłego tygodnia. Albo już przeszedłem zakażenie, albo teraz przechodzę lekki katar i drapanie w gardle[emoji6] na razie. Żona niestety brak smaku, zapachu i objawy grypowe + duże osłabienie[emoji53]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#33
U mnie w przyszłym tygodniu kończy się przedłużona izolacja - czyli potwierdzony covid. Udało się, że przebieg choroby pozwolił na leczenie domowe. Leczenie - Paracetamol - na zbicie gorączki. Nie pomagał - potem ibuprom. Na kaszel - ciepła woda w miodem. Najlepiej przespać cały dzień.
Woda z miodem do tej pory.
Z objawów - w nocy ból każdej możliwej kości, brak węchu, smaku.
Odpowiedz
#34
Bulgaricusy dbajcie o siebie: noście maseczki zachowujcie dystans, a będzie dobrze
zdrówka wszystkim życzę!!!
Pozdrawiam i szerokości Kris
Odpowiedz
#35
Podstawa to nie doprowadzić do odwodnienia organizmu, czyli duuużo pijemy ciepłego (absolutnie bez alko oczywiście) można tak jak wyżej, albo lekkie herbaty, soki, kompoty, jak ktoś ma to barszyk, rosół itp.
Profilaktycznie lekarz zalecił witaminę D ( min. 2000 jednostek) + witaminę C ( może być rutinoscorbin czy coś w tym stylu - 2 razy dziennie po 3 tabletki) przy objawach 2 razy dziennie elektrolity. To wszystko można kupić bez recepty w każdej aptece [emoji123] Taką profilaktykę można stosować w całym sezonie covidowym

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#36
Przeraża mnie to, jak ludzie lekceważą zalecenia. Nosiłam maseczkę, dezynfekowałam ręce a mimo wszystko trafiłam na kogoś, kto był zarażony i sprzedał mi wirusa.
Cieszę się, że mogłam leczyć się w domu. Liczba dostępnych respiratorów maleje...
Odpowiedz
#37
Leczenie w domu to teraz będzie przywilej (tzn zakażenie bez duszności i wysokiej gorączki) niestety wszystko na to wskazuje że jesteśmy już na etapie gdzie służba zdrowia jest niewydolna ( i absolutnie nie mam do nich pretensji) a zachorowań przybywa jak to się ostatnio mówi w tempie wykładniczym [emoji848]
Btw jak się zorientujecie że wszędzie czuć ocet to będzie niestety to...
Niestety wirus przenosi się też przez osoby zakażone ale jeszcze bezobjawowe, tak że nawet jak ktoś się zorientuje że jest nosicielem to ileś tam nowych przypadków może spowodować[emoji34]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#38
Czekam do poniedziałku czy zrobią mi wymaz od piątku 39.5 i nie umię zbić. No i wszystkie inne objawy.
Odpowiedz
#39
(01-11-2020,10:29:05)Bulgarius napisał(a): Czekam do poniedziałku czy zrobią mi wymaz od piątku 39.5 i nie umię zbić. No i wszystkie inne objawy.

Trzymaj się!
Odpowiedz
#40
Dużo zdrowia[emoji106]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości