Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bułgarskie (i nie tylko) produkty w Polsce
Filo jest[emoji3]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
U nas tez jest .
Odpowiedz
W sklepie Odessa Market (narazie stacjonarnie jest tylko we Wrocławiu, Legnicy, Katowicach) można dostać nasze ulubione szprotki do piwa,niecale 10 zl za kilo Smile

Czy ktos przyrzadzał w domu cacę z mrożonych? Nie wiem czy je wymoczyć w solance, czy tak wrzucic zimne po prostu w panierce z mąki?
Odpowiedz
Jak smażyć caca?

Lato nie jest latem, jeśli nie spędzimy przynajmniej dnia na plaży, pod parasolem, z piwem w ręku i porcją smażonych szprotek.

Przygotowanie smażonych szprotów ma swoje subtelności, które zaczynają się od wyboru ryb.

Wybierz i kup większe szproty ze sklepu, ponieważ są łatwiejsze do czyszczenia. Nie ma znaczenia, czy jest świeży czy mrożony. W większości przypadków mrożonki są lekko solone, więc nie trzeba ich solić.

Jeśli zatrzymałeś się przy zamrożonym szprocie, nie rozmrażaj go całkowicie, gdy jest na wpół zamrożony, chwyta się brzuch kciukiem i palcem wskazującym i po prostu oskuba. Jeśli ryba jest bardzo mała, nie czyść jej. Dobrze umyj i spuść wodę.

Istnieje kilka sposobów smażenia szprotek.


Niektórzy po prostu zawijają rybę w mąkę i smażą na gorącym tłuszczu, aż będą gotowe.

Inni robią mieszankę jednej części mąki pszennej i jednej części mąki kukurydzianej, trochę soli i dobrze mieszają. Włożyć rybę do masy z mąki i usmażyć, od czasu do czasu ostrożnie odwracając rybę łyżką cedzakową.

Jest inny sposób z wykałaczkami.

Na patyku 5 ryb jest nawleczonych przez oczy, zwiniętych w mąkę i smażonych. Skręcanie jest szybsze i łatwiejsze. Podawany z pałeczkami. Wybierz ten sposób, jeśli trzymasz się estetyki smażonych szprotek.

Bardzo łatwo i szybko usmażysz szproty, jeśli użyjesz patelni z nieprzywierającym dnem. Rybę zawija się w mąkę i układa w okrąg na zewnątrz - wewnątrz, blisko siebie. Postaw patelnię na dużym ogniu i polej rybę olejem.

Po kilku minutach przykryj patelnię talerzem lub pokrywką, ostrożnie odcedź tłuszcz i przy pomocy talerza lub pokrywki odwróć rybę i włóż ją z powrotem na patelnię. Zalej odsączony tłuszcz i smaż, aż będzie gotowe.

Podczas smażenia szprotek stosuję kilka wskazówek, aby były całe, chrupiące i smaczne.

Po oczyszczeniu i umyciu ryby bardzo dobrze osuszyć. Sproszkować w mące tuż przed włożeniem na patelnię. Jeśli wstępnie posmarujesz wszystkie ryby mąką, uwolni ona wodę, sklei się i stanie się papką. Smażyć na gorącym oleju.

Wolę smażyć na patelni niż we frytownicy. Jest smaczniejszy, podawaj z dużą ilością cytryny i zimnym piwem. I baw się dobrze.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
[emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]
Brawo Bateniki
Od siebie dodam że widziałem smażenie cacy na miejscu i bardzo często jest wykorzystywana frytownica [emoji6]
No ale jak wyżej przedstawiono sposobów jest wiele [emoji3]
Odpowiedz
W tym roku Bułgarii nie będzie ale za to Bułgaria nas odwiedziła :-)[Obrazek: c179bc1baa03776246ab41e661b8d7e3.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Dzisiaj w ALDI kupilismy ser owczy (NOTOS)- Bulgarski ser owczy poltwardy dojrzewajacy w solkance 200g, cena 6.99 zl
Odpowiedz
W ALDI od dzisiaj Tydzien balkanski. Jest Lutenica i Kiopoolu Deroni, Zacusca firmy VELIKA, Baklazan z grila w oleju, , ser bulgarski, ciasto filo, wedliny, oliwki, miody, konfitury, papryczki ostre, pinjour, baklawa.
Odpowiedz
W gazetce(ALDI) sa tez kosmetyki rozane z Bulgarii, u nas w sklepie ich nie bylo.
Odpowiedz
Właśnie weszłem do Aldika a tu tydzień Bałkański
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bułgarskie wody mineralne Raphael 30 9,223 05.09.2023 13:44:49
Ostatni post: egon
  Bułgarskie piwa Marszer 118 109,943 19.07.2023 17:54:11
Ostatni post: igi123
  Jakie produkty zwykle/warto przywieźć z Bułgarii 111zenek 70 89,856 03.05.2023 20:08:30
Ostatni post: Raphael
  Piekarnie bałkańskie w Polsce dżek 8 954 03.08.2022 21:28:13
Ostatni post: dżek
  Przepisy na dania bułgarskie dar.iva 45 39,904 23.12.2020 09:42:09
Ostatni post: BobiSofia
  Bułgarskie słodkości dżek 22 14,343 03.09.2019 13:04:40
Ostatni post: E.W
  Polskie produkty w Bułgarii orlinezze 43 36,938 15.10.2016 15:20:24
Ostatni post: napoleon
  Bułgarskie wina Bulgarius 13 17,272 01.08.2015 21:42:20
Ostatni post: Szarlot_K
  Bułgarskie wódki Bulgarius 10 21,770 25.05.2015 16:32:26
Ostatni post: sikornik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości