Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranzyt do BG - info covidove
#41
Tak, o to chodzi.
#42
Węgry otworzą swoje granice Schengen od 24 czerwca, chyba że pandemia koronawirusa przybierze na sile, powiedział w środę w Bratysławie minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó .
Szijjártó powiedział na konferencji prasowej w ambasadzie Węgier w Bratysławie, że zgodnie z planami wszystkie 36 przejść granicznych ze Słowacją zostanie otwartych w przyszłym tygodniu. Powiedział też, że ludzie mieszkający w hrabstwach i regionach sąsiadujących z Węgrami będą mogli otrzymać szczepionki z Węgier.
#43
(18-06-2021,17:06:24)Bulgarius napisał(a): Nie widzę informacji na jakiej zasadzie otworzą (bo chyba nie były zamknięte), Czy chodzi że otworzą wszystkie przejścia i nie będzie korytarzy


Pewnie otworzą mniejsze przejścia Schengen, ale korytarze dalej będą obowiązywać.
Orban ma chyba za dużo szczepionek Sputnik i chce za free zaszczepić nimi Słowaków z przygranicznych miejscowościWink
------------------------------------------------------
BG: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 ... cdn.
#44
Raczej Węgrów [emoji41]

Tapatalkiem klepane na telefonie
#45
Podobno, że w tym tygodniu Bułgaria ma poluzować zasady wjazdu.
#46
Czekam na to z niecierpliwościąWink głównie chodzi mi o córcię
#47
daj Boże, zawsze to parę złotych na przyjemności więcej w budżecie, nie mówiąc o kłopotliwym załatwianiu formalnoći
#48
(17-06-2021,22:19:41)Fuego napisał(a): Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie przeprawy przez granicę Słowacji? Interesuje mnie jak to teraz się odbywa, czy są jakieś kontrole a może wyrywkowe.

W ambasadzie twierdzą, że kontrole są wyrywkowe, ale służby mogą zatrzymać i skontrolować auto na terenie całego kraju. Gadałem z nimi w poniedziałek.



Na gov.pl wrzucili takie coś o sytuacji na Węgrzech:


1.§.  Akapit (3) §.1. Rozporządzenia Rządu nr 408/2020 (VII.30.) zostaje uzupełnione o punkt h):
 (niniejsze rozporządzenie nie dotyczy):
h) takich osób, którenie wliczając przypadku wjazdu samolotem cywilnym/pasażerskimwjeżdżają na terytorium Węgier z terytorium Republiki Chorwacji, Republiki Austriackiej, Rumunii, Republiki Serbskiej, Republiki Słowackiej oraz Republiki Słowenii (w praktyce zniesiona została tymczasowa kontrola na granicy węgierskiej z ww. państwami. Utrzymana została kontrola na lotniskach w Budapeszcie i Debreczynie. Pozostałe ograniczenia wynikające z pandemii nadal czasowo obowiązują).

Orientuje się ktoś, czego w szczegółach dotyczy to rozporządzenie? Wychodzi na to, że wszystko, co jest w tym rozporządzeniu już nas nie dotyczy. -korytarzy? -mniejszych przejść? -zakupów? -zwiedzania? -noclegów?
#49
To może ja parę słów. Jechałem autem z południa Polski, przejście Muszynka,potem na Węgry Miskolc, Debreczyn, Oradea, cluj, Bukareszt Warna i SB. Po drodze na Słowacji żadnej kontroli, Węgry/-Rumunia kontrola paszportowa, Giurgiu russe w sumie godzina zeszła. Nikt nigdzie nie zapytał o covidowe sprawy, mieliśmy certyfikaty szczepienia i testy dzieci. Sprawdzili tylko paszporty i pierwszy raz od 15lat jak jeżdżę dokumenty samochodowe. Tyle w temacie.
#50
No i takich informacji oczekiwałem[emoji106]

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rainbow DOJAZD 2022 - info covidowe ikusia33 26 554 18-07-2022,00:23:32
Ostatni post: lubelak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości