Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubezpieczenia turystyczne
#21
(22-05-2015,22:23:08)dżek napisał(a): Czyli nie wart sobie głowy zawracać tym EKUZ - em i żebrać potem żeby ktoś łaskę zrobił. Polisę i tak trzeba wykupić.

To nieporozumienie.
Warto mieć i  EKUZ i ubezpieczenie turystyczne.
Choćby z przykładów wymienionych w tym wątku widać (w uproszczeniu), że
- EKUZ jest przydatny, a nawet  niezbędny/niezastąpiony w kontaktach z państwową służbą zdrowia (przykłady ze szpitalami, karetkami itp.)
- dodatkowe ubezpieczenie działa w kontaktach z prywatnymi usługodawcami
Nigdy nie wiadomo, co będzie potrzebne.
Odpowiedz
#22
Slavekk - no tak nie do końca, na EKUZIE i w państwowym szpitalu mogą Ci wystawić rachunek, wtedy pokazując im polisę jesteś zabezpieczony, każe państwo UE ma inny zakres ubezpieczeń  - to co w Polsce jest bezpłatne w ramach ubezpieczenia, nie musi być darmowe w innym państwie UE, dlatego kupować trzeba dodatkowe i jechać spokojnie

tu macie dwa linki

ekuz do bg

ogólne informacje
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#23
a co w przypadku jak ktoś jest ubezpieczony chociażby w ING ND i co miesiąc daje 100/200/300 pln na to, wtedy dodatkowe ubezpieczenie raczej nie ma sensu, szczególnie jeśli są takie warunki jak w w/w. EKUZ plus polisa która mam na całe życie i spokój.
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Odpowiedz
#24
(25-05-2015,15:14:54)peter1974 napisał(a): Slavekk - no tak nie do końca, na EKUZIE i w państwowym szpitalu mogą Ci wystawić rachunek, wtedy pokazując im polisę jesteś zabezpieczony, każe państwo UE ma inny zakres ubezpieczeń  - to co w Polsce jest bezpłatne w ramach ubezpieczenia, nie musi być darmowe w innym państwie UE, dlatego kupować trzeba dodatkowe i jechać spokojnie

Ale w szpitalu ci ewentualnie wystawią rachunek na dopłatę.
Chodzi o to, że bez EKUZa mogą cię wcale nie przyjąć (albo przyjąć za pełną odpłatnością)
Dlatego pisałem żeby mieć i to i to.
Odpowiedz
#25
Wawo to zależy jakie - jeśli z pakietem na Europę to ok, ale wszystko jest w umowie Smile
Ja tak jak już wspomniałem nie ruszam się bez dodatkowego ubezpieczenia od zawsze.
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#26
Właśnie dziś otrzymałam e-maila informującego o wystawieniu i wysyłce kart EKUZ. Skany wniosków wysłałam emailem w piątek. Jak widzicie to nie boli... i nic nie kosztuje, a za kilka dni karty będą już w moich rękach. Często wyrabiali się w 5 dni od wysłanego wniosku do otrzymania przeze mnie kart. Wyrabiać...nie zastanawiać się!!!!
Tylko nie jako jedyna forma ubezpieczenia.
Moja polisa AXA travel juz też dawno czeka na e-mailu, w końcu do wakacji coraz bliżej....
Odpowiedz
#27
(25-05-2015,19:13:05)Wawo napisał(a): a co w przypadku jak ktoś jest ubezpieczony chociażby w ING ND i co miesiąc daje 100/200/300 pln na to, wtedy dodatkowe ubezpieczenie raczej nie ma sensu, szczególnie jeśli są takie warunki jak w w/w. EKUZ plus polisa która mam na całe życie i spokój.

Wawo ! Nalezy rozrozniac ubezpieczenie zdrowotne od wypadkowego ktore moze obejmowac wypadki w czasie wolnym i pracujacym w Europie czy na swiecie ? Trudno mi sie wypowiadac jak to wyglada w Polsce ale w wiekszosci sa to firmy europejskie gdzie takie podzialy dzialaja. Mam moja karte zdrowotna z ubezpieczalni ktora jest jednoczesnie europejska , nie musze sie kogos prosic o nic. Tylko ze ta karta nie obejmuje wszystkich przypadkow , tak ze ze glupie 28 € na rok mam z Union KV dodatkowe ubezpieczenie. Moj znajomy lekarz z Balczika nie moze zrozumiec ze Polacy nie zawsze maja dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne ?
Odpowiedz
#28
Beatko, dziękuję za AXA Smile
Wykupione Smile
Kod promocyjny nie zadziałał na RO gdzie spędzić mamy zamiar 3 dni.
Odpowiedz
#29
(28-05-2015,23:36:06)Marek i Buddy napisał(a): Beatko, dziękuję za AXA Smile
Wykupione Smile
Kod promocyjny nie zadziałał na RO gdzie spędzić mamy zamiar 3 dni.

Może za krótko... albo kod jest jednorazowy? Jutro sprawdzę bo muszę jeszcze dokupić jedną polisę.... Tez na 3 dni. Czeka mnie jeszcze weekend w Atenach w lipcu.
Odpowiedz
#30
A jak jest z "solidnością" firm ubezpieczeniowych? Ja do tej pory wykupywałem w PZU i dzięki Bogu nie
musiałem korzystać. Płaciłem jak dobrze pamiętam 4os/16 dni około 200 zł. Widzę że można sporo
taniej znaleźć - ale czy to jest bezpieczne? Jakoś PZU kojarzy mi się z solidną marką - ale może się mylę.
Swego czasu przewijał się artykuł jak jedna z firm zostawiła ubezpieczonego na pastwę losu bo znalazła
jakieś wykluczenie w OWU. Poszkodowany poszedł do sądu ale nie wiem jak to się skończyło.
Ale pieniądze były grube. (jak znajde to podam linka).
Reasumując - czy rzeczywiście jesteśmy tak bezpieczni jak nam się wydaje?
http://albaniaforum.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości