Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamy na zdjęciach i plakatach. Te z czasów minionych.
#1
Photo 
Dzisiaj coś innego. Przyjrzyjmy się reklamom, plakatom i zdjęciom reklamowym z minionej epoki. Przyjemnego oglądania Smile

Linia produkcyjna kombinatu tekstylnego "Sania" “Саня” - lata siedemdziesiąte XX wieku.
[Obrazek: 5131.jpg]

Zdjęcie reklamowe promujące powyższy kombinat, urocze kolorki, nieprawdaż? Smile
[Obrazek: 5130.jpg]

I jeszcze jedno. Trochę niepokojące te manekiny. Ale spodnie dzwony słusznej szerokości. Ojciec mi opowiadał, że w jego szkole była określona dopuszczalna szerokość "dzwona", w ramach walki z systemem, przeszywali je na dwa centymetry szersze. Wywrotowcy.
[Obrazek: 5129.jpg]

Reklama papierosów Słońce produkowanych w fabryce Trakia w Starej Zagorze. Z tak miłą panią, to grzech nie zapalić.
[Obrazek: 4515.jpg]

Zdjęcie z kalendarzyka reklamowego fabryki tekstylnej "Dobri Kartalov", Gabrovo 1981 rok. Słowo daję, widziałem niedawno podobnie ubraną dziewuchę. Retro w modzie.
[Obrazek: 4224.jpg]

Reklama Zaarskiej Mastiki produkowanej w Vinprom Stara Zagora, rok 1965. No powiedzcie, jak tu nie być jej fanem?
[Obrazek: 4222.jpg]

Poster reklamowy promujący bułgarskie wybrzeże. Ja jestem na tak.
[Obrazek: 4151.jpg]

Dla fanów Sozopola. Poznajecie plażę? Zdjęcie z lat sześćdziesiątych XX wieku.
[Obrazek: 4142.jpg]

Reklama lodówek Mróz 250, rok 1978. Wujek miał taką, też w środku stało i piweczko i rakija. No i te inne rzeczy też Smile
[Obrazek: 3109.jpg]

Reklama wody kolońskiej "Kaprys", rok 1978. Piękna fryzura.
[Obrazek: 3108.jpg]

Reklama linii lotniczych BULAIR, lata siedemdziesiąte XX wieku. Najfajniej wydane ulotki, jakie czasem jeszcze znajduję w domu, były linii lotniczych właśnie.
[Obrazek: 2782.jpg]

Reklama "Sofijsko Pivo" lata pięćdziesiąte XX wieku. Zdecydowanie chlapnąłbym. Produkowane były cztery rodzaje - jasne, ciemne, pilzen i porter.
[Obrazek: 2055.jpg]

Reklama Interhotels Bulgaria, rok 1985. Oj odpocząłbym z przyjemnością.
[Obrazek: 1942.jpg]

I odpocznę. Tyle na dziś Smile
Odpowiedz
#2
Czadowe te zdjęcia. Tak jak nasze reklamy dużego fiata albo poloneza!
Odpowiedz
#3
No to jedziemy dalej.

Reklama papierosów BT produkowanych przez Bulgartabak, lata siedemdziesiąte XX wieku. Czyżby palenie było sztuką? Jeśli tak, to jestem artystą.
[Obrazek: 1940.jpg]

Reklama spółki wynajmującej obcokrajowcom samochody "Rodina Turist", rok 1970. Ładne sukienki.
[Obrazek: 1937.jpg]

Reklama bułgarskiego wybrzeża przygotowana dla zagranicznych operatorów wycieczek, rok 1970. Gdzie mam podpisać? Podpiszę, nieważne co.
[Obrazek: 1907.jpg]

Reklama linii lotniczych Balkan. Stewardesy na tle TU-154, rok 1988. Bez głupich żartów.
[Obrazek: 1906.jpg]

Reklama motoroweru Balkan, lata siedemdziesiąte XX wieku. Wyczuwam tendencyjność w wyborze nazw.
[Obrazek: 1752.jpg]

Tancerka uczestnicząca w występach umilających pobyt w restauracji Cygański Tabor, Złote Piaski, lata siedemdziesiąte XX wieku.
[Obrazek: 1749.jpg]

Reklama pasty do zębów Pomorin, lata sześćdziesiąte XX wieku. Jak widać działa, zęby idealnie białe.
[Obrazek: 1734.jpg]

Reklama chałwy Tahan, jak wyżej, lata sześćdziesiąte XX wieku. Spojrzenie tej pani jakoś mnie nie przekonuje.
[Obrazek: 1732.jpg]

Reklama Złotych Piasków, rok 1970. Tu nie mam wątpliwości.
[Obrazek: 1460.jpg]


Myślę, że jeszcze jedną czy dwie porcje da się posklejać Smile
Odpowiedz
#4
Fajne...
...laski. Smile

Pzdr
Marek
Odpowiedz
#5
No i zdjęcia takie...klimatyczne. To se ne vrati!
Odpowiedz
#6
pamiętam tę chałwę, Smile , teraz są podobne ale to już nie ten smak
Odpowiedz
#7
(28-10-2015,14:02:30)thomasso napisał(a): pamiętam tę chałwę,  Smile , teraz są podobne ale to już nie ten smak

moja mama jest miłośnikiem chałwy, zawsze jej przywożę z BG, ale mówi to samo, że tego smaku nie ma
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#8
(28-10-2015,14:09:07)peter napisał(a):
(28-10-2015,14:02:30)thomasso napisał(a): pamiętam tę chałwę,  Smile , teraz są podobne ale to już nie ten smak

moja mama jest miłośnikiem chałwy, zawsze jej przywożę z BG, ale mówi to samo, że tego smaku nie ma

Bo to nie chałwa jest inna tylko kubki smakowe i ich recepcja w mózgu się zmieniła Wink
Odpowiedz
#9
a ja jakoś nigdy fanem chałwy nie byłem, za to pamiętam fantastyczny nektar brzoskwiniowy, sprzedawany w butelkach takich jak po piwie, parę lat temu trafiłem coś podobnego, ale też jakoś mniej intensywnie smakował. To pewno te kubki smakowe Wink
Odpowiedz
#10
e tam kubki smakowe, już takich po prostu nie robią
to samo dotyczy słodyczy ,moje ulubione czekoladki черноморец, teraz są jakeęś takie nijakie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości