Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieruchomości w BG - kupno, sprzedaż itp
#81
(02-08-2021,12:59:08)tomek89 napisał(a): Wiecie może czy covid przyczynił się do cen zakupu apartamentów nad morzem czarnym ?
Szukam mieszkania nad morzem, polecacie jakąś stronę internetową ?
Na Polskich stronach ceny zaczynają się od 10 tys Euro

Bardzo prosze o te polskie strony! Jestem bardzo ciekawi co to jest co kosztuje 10 000.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#82
(03-08-2021,19:03:44)bateniki napisał(a):
(02-08-2021,12:59:08)tomek89 napisał(a): Wiecie może czy covid przyczynił się do cen zakupu apartamentów nad morzem czarnym ?
Szukam mieszkania nad morzem, polecacie jakąś stronę internetową ?
Na Polskich stronach ceny zaczynają się od 10 tys Euro

Bardzo prosze o te polskie strony! Jestem bardzo ciekawi co to jest co kosztuje 10 000.

tylko żeby nie było że reklamuję
https://www.ilspoland.com/nieruchomosci/bulgaria/apartamenty/sprzedaz/sloneczny-brzeg/ILS191467
Odpowiedz
#83
Właśnie o te stronę mi chodziło

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#84
Dziękuje. Przeglądnelem te cuda i wniosek jest taky:
Lepiej dać drugie tyle i mieć naprawda mieszkanie nad morzem, zamiast wrzucić kase w błoto, w tym przypadku w szczerzym polu na 5 km od plaży Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#85
(04-08-2021,13:11:01)bateniki napisał(a): Dziękuje. Przeglądnelem te cuda i wniosek jest taky:
Lepiej dać drugie tyle i mieć naprawda mieszkanie nad morzem, zamiast wrzucić kase w błoto, w tym przypadku w szczerzym polu na 5 km od plaży Smile

Z drugiej strony - mając na uwadze nadchodzące udogodnienia podatkowe w Polsce, to taka nieruchomość za <50 tys zł może być gratką dla osób, które mogą pracować zdalnie. 
Dla specjalisty-singla przeprowadzka dp BG na co najmniej pół roku nie będzie problemem, a sama różnica w podatkach spowoduje, że w ciągu dwóch lat mieszkanie zarobi na siebie i zostanie na następne (pominę koszty najmu w PL). 
Podczas takiego mieszkania zdecydowanie lepiej mieć 5km do plaży niż 1500km Smile

* Szybkie przeliczenie: gdy wyjedzie para specjalistów, to mieszkanie zwróci się po pół roku (zakładam oszczędność podatków na ok 40tys zł/rok na osobę), a po 5 latach z samych oszczędności podatków mogą zakupić dom w PL (o ile będą chcieli wracać).

Widzę jeszcze jeden scenariusz: za ciasno w PL z dorosłymi dziećmi, można im zostawić nieruchomość w Polsce, a samemu się wyprowadzić (będąc na emeryturze lub pracując zdalnie). Bułgarska Valhalla :Big Grin
Odpowiedz
#86
Możesz rozwinąc temat bo jakoś nie rozumie jak takie mieszkanie "zarobi" na siebie? Ja na twoje miejscu bym sie razglądal o apartament w normalnym miejsce gdzie ludzi żyją caloroczne. Ewentualne jakiej klimatycznej wioski.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#87
(04-08-2021,18:15:28)bateniki napisał(a): Możesz rozwinąc temat bo jakoś nie rozumie jak takie mieszkanie "zarobi" na siebie? Ja na twoje miejscu bym sie razglądal o apartament w normalnym miejsce gdzie ludzi żyją caloroczne. Ewentualne jakiej klimatycznej wioski.

Już odpowiadam: w BG podatek dochodowy wynosi 10%, w PL w przyszłym roku będzie w okolicach 30%. Mając takie mieszkanie można zostać rezydentem podatkowym, a sam koszt mieszkania zwróci się w rok przy miesięcznych dochodach 20tys brutto.
Odpowiedz
#88
(04-08-2021,13:11:01)bateniki napisał(a): Dziękuje. Przeglądnelem te cuda i wniosek jest taky:
Lepiej dać drugie tyle i mieć naprawda mieszkanie nad morzem, zamiast wrzucić kase w błoto, w tym przypadku w szczerzym polu na 5 km od plaży Smile

Nie przesadzaj. Co prawda nie za 10 tyś. ale na pewno nie 5 km od plaży w szczerym polu -> https://www.ilspoland.com/nieruchomosci/bulgaria/apartamenty/sprzedaz/sloneczny-brzeg/ILS191497

albo
https://www.ilspoland.com/nieruchomosci/bulgaria/apartamenty/sprzedaz/sloneczny-brzeg/ILS191491

i nie rozumiem o jakich cudach piszesz
to tylko pierwsze w brzegu po minutowym przeglądzie "cena - miejsce"
strasznym malkontentem jesteś no sorry a bart11 w poprzednim poście ma 100% rację

a ponadto nie każdy kupuje komercyjnie "pod wynajem" ludzie kupują "dla siebie" na przyszłość
Odpowiedz
#89
(04-08-2021,20:15:16)gregorex napisał(a):
(04-08-2021,13:11:01)bateniki napisał(a): Dziękuje. Przeglądnelem te cuda i wniosek jest taky:
Lepiej dać drugie tyle i mieć naprawda mieszkanie nad morzem, zamiast wrzucić kase w błoto, w tym przypadku w szczerzym polu na 5 km od plaży Smile

Nie przesadzaj. Co prawda nie za 10 tyś. ale na pewno nie 5 km od plaży w szczerym polu -> https://www.ilspoland.com/nieruchomosci/bulgaria/apartamenty/sprzedaz/sloneczny-brzeg/ILS191497

albo
https://www.ilspoland.com/nieruchomosci/bulgaria/apartamenty/sprzedaz/sloneczny-brzeg/ILS191491

i nie rozumiem o jakich cudach piszesz
to tylko pierwsze w brzegu po minutowym przeglądzie "cena - miejsce"
strasznym malkontentem jesteś no sorry a bart11 w poprzednim poście ma 100% rację

a ponadto nie każdy kupuje komercyjnie "pod wynajem" ludzie kupują "dla siebie" na przyszłość

Kolega, chyba mnie bardzo zle zrozumial Smile
Komentowalem TYLKO i WYLĄCZNIE konkretnie mieszkania za 10 000 euro.
Czy zadalesz pytania dlaczego tam nikt nie mieszkal? Ja chcialem tylko ostrzeć przed takiej pulapki. Dużo już sie naoglądalem w tv o takich co kupily po bardzo atrakcyjnej cenie.

A co do kolega bart11 to nie wynalazl cieplą wodą Smile
Polacy już dawna temu korzystają z bulgarskiego podatku 10% dochodowego +5% diwidenta.
To tyle w temacie.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości