Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranzyt do BG - info covidove
Ma ktoś informacje z granicy Rumunia-Bułgaria?
(15-07-2021,21:34:57)dżek napisał(a): Przy wyjeździe raczej luz. My staliśmy 1h bo serbski granicznik uczył się chyba obsługi skanera plus musiał załatwiać ważne sprawy przez telefon.
Mega dzięki, chyba powtórzę ubiegłoroczną trasę Kalotina Smederevo Timisoara[emoji3]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Wczoraj zrobiliśmy trasę z Łodzi do Obzoru: przez Zwardoń, puste przejście, Rajka pusto, Budapeszt 1,5h korek (nie mogliśmy ominąć) Roszke 40 nim czekania, Kalotina 1h sprawdzanie dowodów i certyfikaty Covid, na wysokości Starej Zagory objazd i przed Burgas roboty drogowe.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
(16-07-2021,08:53:00)czajsonek napisał(a): Wczoraj zrobiliśmy trasę z Łodzi do Obzoru: przez Zwardoń, puste przejście, Rajka pusto, Budapeszt 1,5h korek (nie mogliśmy ominąć) Roszke 40 nim czekania, Kalotina 1h sprawdzanie dowodów i certyfikaty Covid, na wysokości Starej Zagory objazd i przed Burgas roboty drogowe.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

O której godzinie byłeś na granicach? 
To co widać na kamerze w Kalotinie wygląda nieciekawie i wydaje się, że może trwać dużo dłużej niż 1h.
Wyjechaliśmy o 8.00 na SRB/BG 5.00. Baliśmy się ominąć Budapeszt, bo na gov. pl jest napisane że tylko drogi tranzytowe.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
(16-07-2021,11:07:25)czajsonek napisał(a): Wyjechaliśmy o 8.00 na SRB/BG 5.00. Baliśmy się ominąć Budapeszt, bo na gov. pl jest napisane że tylko drogi tranzytowe.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ponad 20 godzin jazdy od Łodzi do Kalotiny. Strasznie długo, nawet z tymi dwoma korkami to nie wygląda dobrze. Mieliście nocleg "w południe", czy jakiś odcinek był bardzo zatłoczony? 



Ja kalkuluje do Kalotiny do 15h jazdy (GM pokazuje 13).
1.z Łodzi do Częstochowy 2 odcinki około 100km mierzenie odcinkowe prędkości, ograniczenie do 70km
2.Budapeszt 1.5h opóźnienia
3.najdłużej sprawdzali i czekaliśmy na granicy bułgarskiej

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
(16-07-2021,11:07:25)czajsonek napisał(a): Baliśmy się ominąć Budapeszt, bo na gov. pl jest napisane że tylko drogi tranzytowe.
I tak się kończy czytanie (w dodatku z niezrozumieniem) gov.pl  Big Grin

O której był ten korek przy stolicy?
Tak jest napisane na gov. pl:
PRZEJAZD PRZEZ WĘGRY

Władze węgierskie nie informowały o zmianie zasad tranzytu przez terytorium Węgier. Dotychczasowe zasady tranzytu były następujące:

Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

Informacje o przejściach granicznych, wjeździe i wyjeździe z Węgier w drogowym ruchu tranzytowym, trasach przejazdu, czasie oczekiwania na odprawę, informacje o sytuacji drogowej, miejscach postojów oraz czasie wyznaczonym na opuszczenie terytorium Węgier itp. znajdują się na stronie internetowej wegierskiej policji: http://www.police.hu/en/news

Ambasada Węgier w Warszawie informuje we wpisie na swoim profilu na Facebooku (7 lipca 17:24), że możliwy jest zjazd z wyznaczonych tras w celu noclegu lub pobytu turystycznego.



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tak jest napisane na gov. pl:
PRZEJAZD PRZEZ WĘGRY

Władze węgierskie nie informowały o zmianie zasad tranzytu przez terytorium Węgier. Dotychczasowe zasady tranzytu były następujące:

Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

Informacje o przejściach granicznych, wjeździe i wyjeździe z Węgier w drogowym ruchu tranzytowym, trasach przejazdu, czasie oczekiwania na odprawę, informacje o sytuacji drogowej, miejscach postojów oraz czasie wyznaczonym na opuszczenie terytorium Węgier itp. znajdują się na stronie internetowej wegierskiej policji: http://www.police.hu/en/news

Ambasada Węgier w Warszawie informuje we wpisie na swoim profilu na Facebooku (7 lipca 17:24), że możliwy jest zjazd z wyznaczonych tras w celu noclegu lub pobytu turystycznego.



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
18 czerwca Gdańsk - Cieszyn - Bratysława - Budapeszt - Kalotina - Petrich = 20,5h. Dwoje kierowców, Budapeszt w nocy, Horgosz 45min, Kalotina 75min. Postoje na tankowanie i sikanie.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rainbow DOJAZD 2022 - info covidowe ikusia33 26 554 18-07-2022,00:23:32
Ostatni post: lubelak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości