Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podróż tam gdzie białe noce i gdzie dni gorące 2024
#21
Dzień 25
Marrebaeck - Szczecin 324 km 5 h trasa
Hotel: od 14, ś


Zamiast spać w Szczecinie proponuję nocleg w Winnicy Turnau Winnica. Ta winnica znajduje się około 30 km za Szczecinem dojazd S3.[url=https://www.winnicaturnau.pl/pl/][/url]
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedz
#22
Jak moge sie wtracic - nie marnowalabym czasu na te Lotwy I inne. To jest blisko i zawsze mozesz na dluzej kiedys pojechac. Jestem stronnicza bo jestem zakochana w Norwegii. Ze wszystkich miejsc na swiecie, uzekla mnie najbardziej. Te widoki na zawsze zostaja w sercu. Jak tam bedziecie to zrozumiecie. Widoki i jak w Alpach, I jak na plazy w Indonezji (tylko woda troszke chlodniejsza :-D), o fjordach nawet nie wspomnie.
Polecalabym nocleg gdzies blisko Nord Kap, np Skarsvåg, tam sa takie male domki, z widokiem na morze. I koniecznie sie wybrac trasa Knivskjelodden.
Lunch w Honningsvåg.
W drodze na Lofoty jest fajny lodowiec, Glacier Øksfjordjøkelen (mam nadzieje ze sie jeszcze nie roztopil). Mozna do niego dojsc, ale tez dobrze widac z daleka, z drogi.
Tromsö – wymaga dluzszego stopu, najlepiej z noclegiem. To Paryz Polnocy. Tylko piwo drogie.
Svolvær – stolica Lofotow. Kolejne niesamowite miejsce.
Na samym koncu Lofotow jest miejscowosc Å. A na koncu tej miejscowowsci parking I camping. My mielismy namiot, wlasnie na ta jedna noc i nawet ja, co jestem raczej w strone hoteli ***** ciesze sie ze to zrobilismy. Obudzic sie z takim widokiem to cos niesamowitego.

Na zdjeciu Svolvær (ale teraz pewnie jeszcze piekniejszy jest)

[Obrazek: svoelbar.jpg]
Odpowiedz
#23
No i mozna jeszcze inna trasa, przez Kirune. Warto zoabczyc. bo to miasto ktore jest w trakcie przeprowadzki w inne miejsce, w calosci. Tzn wkladaja dom na ciezarowke i wioza w inne miejsce (no tak mniej wiecej). A, i koniecznie trzeba zabrac cos na komary, najlepiej jakas siatke na twarz, bo w razie koniecznosci zatrzymania na trasie w lesie zjedza was zywcem
Odpowiedz
#24
Mialam na mysli ta czesc trasy po polnocnej Szwecji/Finaldii/Norwegii
Odpowiedz
#25
@ primma, wiem że na Norwegię to i całych wakacji może zabraknąć. W tym roku to taki rekonesans, choć już kiedyś byłem w południowej części kraju. W następnych latach będziemy punktowo zwiedzać, tak po tygodniu na miejsca, które teraz sobie wypatrzymy.
No a same Lofoty to już inna historia. Tam mógłbym zamieszkać. Niestety krótki dzień w zimie mnie przeraża. Lub jego całkowity brak.
Odpowiedz
#26
Bileciki na prom Turku - Sztokholm zakupione. Wziąłem za dodatkową stówkę opcję anulowania, tak na wszelki wypadek.
Odpowiedz
#27
Sad 
Nie wiem czy pisałem o tym wodospadzie ale ten Husendalen Wodospad to jest mega pozycja w Norwegii. Filmik nakręcony moją ręką. Polecam tam się karnąć! Ewentualnie po rekonesansie przy wodospadzie(ach) Można się kopnąć dalej przez masyw na Hardangervida do schroniska turystycznego. Piwo tam najtańsze było chyba za ponad 10 zyllas 0,33 mil.  :-((((




https://www.facebook.com/search/top?q=husedalen
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie jest niedrogo? ZbigniewLew 17 419 4 godzin(y) temu
Ostatni post: arka
  Iberiada 2024 Raphael 7 67 28-03-2024,20:43:03
Ostatni post: Raphael
Question Gdzie z dzieciakami na pierwszy raz? Rysiekkk 16 179 06-07-2022,12:18:58
Ostatni post: wojak999
  Podróż w nieznane 2021 dżek 299 6,089 24-10-2021,13:02:50
Ostatni post: dżek
  Przez osiem państw, Adriatyk i Rodopy podróż na plażę w Sozopolu dżek 267 31,683 23-10-2018,19:32:49
Ostatni post: dżek
  Do Sozopola Dżeka i Ejdżi w 2017 roku podróż po Bałkanach dżek 237 44,566 29-10-2017,05:45:28
Ostatni post: egon
  Gdzie kucharek sześć - Biała 11.08-22.08.2016 myszabe 97 23,125 15-01-2017,14:14:16
Ostatni post: mahony
  Gdy podróż jest przygodą 2011 jajac 0 2,072 20-05-2015,16:05:40
Ostatni post: jajac

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości