Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transalpina - stan drogi, czas przejazdu, itp.
#21
Oj tam odpustowe,najważniejsze ze ekologiczne.Igi które z tych trunków polecasz bo nie mają etykiety i problem co wybrać?Coś podobnego do bułgarskiej rakiji znajdzie się tam?
Odpowiedz
#22
(22-05-2016,00:08:43)wolffer napisał(a): w tym roku samochodem ja z Malutką, a reszta samolotem, to chyba zmienię plany i zacznę czytać temat o Transalpinie, bo jeszcze nie jechałem. Raczej jednak w drodze powrotnej czynu tego dokonam, gdyż że ponieważ wtedy większą mocą dysponuję  Cool .

Ja mam podobne plany, w drodze powrotnej zahaczyć o Horezu, potem Transalpina ale tylko do szczytu a później w lewo na Petroszany i przez Deva na nocleg w Mako. Takie są plany ale co z tego wyjdzie zobaczymy. Transfogarską przejechaliśmy 2 razy przy wspaniałej słonecznej pogodzie Smile
Odpowiedz
#23
Transalpina jeszcze przeze mnie nie przejechana więc jestem cycek w kwestii przejazdu ale wątek obserwuję. Piszcie bo może w następnym roku los nas tam rzuci...
Odpowiedz
#24
(22-05-2016,17:51:01)dżek napisał(a): Transalpina jeszcze przeze mnie nie przejechana więc jestem cycek w kwestii przejazdu ale wątek obserwuję. Piszcie bo może w następnym roku los nas tam rzuci...

Planujemy na powrocie przejechać Transalpinę z noclegiem w Vila Maria.
Odpowiedz
#25
(22-05-2016,18:01:36)jaga napisał(a):
(22-05-2016,17:51:01)dżek napisał(a): Transalpina jeszcze przeze mnie nie przejechana więc jestem cycek w kwestii przejazdu ale wątek obserwuję. Piszcie bo może w następnym roku los nas tam rzuci...

Planujemy na powrocie przejechać Transalpinę z noclegiem w Vila Maria.

Brawo, my już plany mamy ustalone ale nie przez Transalpinę...
Odpowiedz
#26
(22-05-2016,12:39:25)makej napisał(a):
(22-05-2016,00:08:43)wolffer napisał(a): w tym roku samochodem ja z Malutką, a reszta samolotem, to chyba zmienię plany i zacznę czytać temat o Transalpinie, bo jeszcze nie jechałem. Raczej jednak w drodze powrotnej czynu tego dokonam, gdyż że ponieważ wtedy większą mocą dysponuję  Cool .

Ja mam podobne plany, w drodze powrotnej zahaczyć o Horezu, potem Transalpina ale tylko do szczytu a później w lewo na Petroszany i przez Deva na nocleg w Mako. Takie są plany ale co z tego wyjdzie zobaczymy. Transfogarską przejechaliśmy 2 razy przy wspaniałej słonecznej pogodzie Smile


Ta droga na Petroszany strasznie dziurawa była trzy lata temu , duże ubytki asfaltu na odcinkach nawet kilkusetmetrowych ,ale do przejechania. Tylko trzeba mieć na uwadze , że dłużej to trwa.
Odpowiedz
#27
(22-05-2016,10:56:09)jaga napisał(a): Oj tam odpustowe,najważniejsze ze ekologiczne.Igi które z tych trunków polecasz bo nie mają etykiety i problem co wybrać?Coś podobnego do bułgarskiej rakiji znajdzie się tam?
Powiem tak, że miałem nieprzyjemność spożywania tych trunków z wiśni i śliwek chyba (Palinkarz tak twierdził). No chyba najgorszy bimber w życiu, nie wiem jak oni to destylują, ale jeeeeedzie zacierem i na dodatek na drugi dzień łeb mi zwiększył ciężar jakieś 78 razy. Jak chcesz wygonić z domu gości to polecam.

(22-05-2016,18:17:16)slawqko napisał(a): Ta droga na Petroszany strasznie dziurawa była trzy lata temu , duże ubytki asfaltu na odcinkach nawet kilkusetmetrowych ,ale do przejechania. Tylko trzeba mieć na uwadze , że dłużej to trwa.
Owszem dziurawa, ale połatana, nie polecam dla tych co im się spieszy, za to fajne klimaty i widoki, cały czas górki.
Odpowiedz
#28
No i ważna jest pogoda. Znajomych zastała solidna burza na samej górze. Problem był jeden. Pioruny waliły nie nad nimi ale wokół nich.
Ja kolejny raz muszę podpisać tam listę obecności. Jakoś mi pasuje ta droga.
Pozdrawiam, Hary.
Odpowiedz
#29
To ja trochę się wypowiem na temat tych trunków. W 2012 roku będą na szczycie Transfogarskiej zakupiłem jeden z tych trunków ze śliwek, można było nawet najpierw spróbować przed zakupem i powiem szczerze że był bardzo dobry. Żonie również bardzo smakował, nic nie waliło, żadnego odoru, łagodny w smaku. Wszystko zależy na jaki się trafi. W tym roku również zamierzam przejechać Transfogarską i na pewno też kupię.

Wszystko fajnie, ale piszemy tutaj o Transalpinie
Odpowiedz
#30
Dzięki panowie za informacje dotyczące trunków.Jednym słowem trzeba próbować a mąż za kierownicą Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,361 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123
  Trasa Transfogarska - stan drogi, czas przejazdu, itp. dżek 229 224,004 05-07-2022,21:17:18
Ostatni post: gregorex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości